Wiadomości

To dopiero będzie hala sportowo-widowiskowa!

11 marca 2017, 13:30, aw
W ciągu kilku najbliższych dni poznamy koncepcję hali sportowo-widowiskowej, która powstanie przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie. Obiekt ma powstać do 2019 roku i wyróżniać się wśród pozostałych tego typu budowli.

Przetarg na wykonanie koncepcji hali sportowo-widowiskowej, która powstanie przy ul. Słowiańskiej wygrała firma MD Polska ze Szczecina. Architekci przygotowali projekt za 227,5 tys. zł, który mieli przedstawić władzom Słowianki w piątek 10 marca, jednak ten termin został przesunięty.

- Umówiliśmy się z architektami ze Szczecina, że spotkamy się z nimi we wtorek 14 marca. Wszystko przez to, że w ten weekend odbywają się u nas mistrzostwa Polski w pływaniu juniorów. Wtedy też przedstawią nam gotową koncepcję hali. Na ewentualne uwagi i na zaakceptowanie projektu będziemy mieli tydzień – mówi Joanna Kasprzak-Perka, prezes Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Słowianka.

Hala zostanie wybudowana w odległości 800 metrów od Słowianki w kierunku ronda Szczecińskiego – tuż za kładką, która prowadzi z os. Staszica w kierunku parku i cmentarza. Była też możliwość - działka o numerze 619/13, gdzie mógłby zostać wybudowany obiekt, ale zdecydowano o realizacji inwestycji na działce o numerze 1808.

Obiekt na pewno będzie się wyróżniał. - Zostanie wykorzystane ukształtowanie terenu, dzięki czemu część budynku będzie wbudowana w skarpę, a dach zostanie zagospodarowany zielenią. Ważna będzie dla nas również akustyka hali, w której w przyszłości będą mogły odbywać się koncerty i przeróżne imprezy, nie tylko sportowe. Istotne są również miejsca parkingowe, dlatego parking znajdujący się przy hali będzie wielopoziomowy – opowiada prezes Słowianki i przyznaje, że już nie może się doczekać, kiedy zobaczy makietę.

Hala widowiskowo-sportowa będzie podzielona na kilka stref. Oprócz pomieszczeń gospodarczych i administracyjnych oraz szatni będzie składała się m.in. z areny głównej, sali lekkoatletycznej czy sali rozgrzewek oraz sali konferencyjnej. A także z hali wystawienniczo-konferencyjnej, sali restauracyjnej, punktów gastronomicznych, ścianki wspinaczkowe oraz dwóch boisk do squash'a.

Budynek ma spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych, tak aby można było w niej rozgrywać mecze piłki siatkowej, koszykówki, piłki ręcznej czy futsalu. Sala lekkoatletyczna ma umożliwić przeprowadzenie treningów w zakresie biegów, biegów przez płotki, skoku wzwyż, skoku w dal i trójskoku (tak zwana piaskownica) oraz pchnięcia kulą.

Obiekt ma pomieścić 4,5 tys. osób - z czego 3,5 tys. miejsc ma być stałymi miejscami siedzącymi, wliczając w to stanowiska dziennikarskie i loże dla VIP-ów. Natomiast pozostałe tysiąc miejsc – również siedzących ma być na trybunach przenośnych lub rozsuwanych.

Jak tylko koncepcja zostanie zaakceptowana, to Słowianka ogłosi przetarg na wybranie wykonawcy, który zajmie się budową hali. Roboty budowlane mają rozpocząć się jeszcze w tym roku i zakończyć w 2019.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości