Inwestycja Biedronki zablokuje część ul. Szczecińskiej

21 kwietnia 2017, 17:31, aw
fot. Anna Warchoł
Od poniedziałku 24 kwietnia kierowcy podróżujący ul. Szczecińską z Gorzowa w kierunku Baczyny muszą przygotować się na utrudnienia. W okolicach skrzyżowania z ul. Metalowców zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka buduje wielkie centrum dystrybucyjne przy skrzyżowaniu ul. Metalowców ze Szczecińską. Aby wykonawca robót, firma Skanska mogła przystąpić do kolejnego etapu prac, zamknięta zostanie część jezdni ul. Szczecińskiej przy skrzyzowaniu z ul. Metalowców.

Utrudnienia w ruchu drogowym rozpoczną się już w poniedziałkowy poranek 24 kwietnia. - Będą polegały na połówkowym zamknięciu jezdni ul. Szczecińskiej oraz całkowitym wyłączeniu z ruchu ul. Metalowców z możliwością przejazdu mieszkańców. Z kolei ruch na ul. Szczecińskiej będzie sterowany przez tymczasową sygnalizację świetlną. Natomiast w godzinach szczytu komunikacyjnego będzie sterowany przez przeszkolonych pracowników budowy – opowiada Krzysztof Kropiński z wydziału inwestycji i remontów dróg.

Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ termin wykonania prac na skrzyżowaniu ul. Szczecińskiej z Metalowców wynosi 3 miesiące i utrudnienia potrwają do końca lipca.

Centrum dystrybucyjne Biedronki powstaje na działce o powierzchni ponad 15 hektarów. Sama powierzchnia hali magazynowej wyniesie ok. 26,5 tys. metrów kwadratowych. Oprócz hali magazynowo-dystrubucyjnej powstanie myjnia samochodów dostawczych, stacja paliw, zbiornik kriogeniczny CO2 czy też waga samochodowa. Planowane zakończenie inwestycji to druga połowa 2017 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości