Wiadomości

Policyjny pościg za pijanym kierowcą [zdjęcia]

20 kwietnia 2017, 19:56
Policjanci z Gorzowa próbowali zatrzymać do kontroli drogowej dostawczego fiata. Jednak kierowca nie zatrzymał się, uszkodził policyjny radiowóz i zaczął uciekać. Po krótki pościgu, został zatrzymany. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Sygnał o policyjnym pościgu w podgorzowskiej Baczynie otrzymaliśmy na nasz numer alarmoy 515 016 102 od czytelnika.

Okazało się, że około godz. 18.30 policjanci z wydziału ruchu drogowego próbowali zatrzymać kierowcę fiata ducato do kontroli drogowej. Jednak mężczyzna nie zatrzymał pojazdu, uderzył w policyjny radiowóz i zaczął uciekać.

- Kierowca fiata widząc sygnał do zatrzymania się, zjechał na prawy pas i zwolnił. Jednak ostatecznie samochodu nie zatrzymał i szybko ruszył z miejsca, uderzając przy tym w radiowóz. Nikomu z policjantów nic się nie stało. Od razu ruszyli w pościg za mężczyzną - opowiada Marek Waraksa, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Kierowca fiata ducato uciekał przez osiedlowe drogi, przejechał wiaduktem nad S3 i został zatrzymany na polnej drodze do Santocka. Okazało się, że mężczyzna uciekał, ponieważ był pod wpływem alkoholu.

- Nie możemy sprawdzić ile promili w swoim organizmie ma mężczyzna, ponieważ jest w stanie upojenia alkoholowego i nie jest w stanie dmuchnąć w alkomat - komentuje Waraksa.

Mężczyzna, kiedy wytrzyeźwieje usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz ucieczki przed policją. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Fotoreportaż


1/4 Pościg za pijanym kierowcą

1/4 Pościg za pijanym kierowcą

2/4 Pościg za pijanym kierowcą

2/4 Pościg za pijanym kierowcą

3/4 Pościg za pijanym kierowcą

3/4 Pościg za pijanym kierowcą

4/4 Pościg za pijanym kierowcą

4/4 Pościg za pijanym kierowcą

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości