Wiadomości

Przedszkole na osiedlu Europejskim za 2 lata

20 kwietnia 2017, 14:50, Anna Warchoł
Władze Gorzowa zgodnie z obietnicami zabierają się za ważną dla mieszkańców inwestycję. Chodzi o budowę przedszkola na najmłodszym osiedlu w mieście, które w szybkim tempie się rozrasta.

Prezydent Jacek Wójcicki w wieloletnim planie inwestycyjnym zapowiadał budowę przedszkola na osiedlu Europejskim. Wszystko przez to, że jest to obecnie osiedle, które rozbudowuje się w bardzo szybkim tempie i przeprowadzają się tam szczególnie osoby młode oraz rodziny z dziećmi. Dlatego budowa placówki dla najmłodszych jest taka ważna – dzięki niej, dzieci nie będą musiały być wożone do innych części miasta.

Gorzowski magistrat właśnie szuka firmy, która opracuje program funkcjonalno-użytkowy budowy przedszkola miejskiego na osiedlu Europejskim. Chodzi o dokument w którym zostają określone wymagania i oczekiwania dotyczące danego zadania budowlanego. Stanowi także podstawę do ustalania planowanych kosztów prac projektowych i robót budowlanych. Na zgłoszenia miasto czeka do środy 26 kwietnia. Z kolei firma, która wygra przetarg będzie musiała do końca maja przedstawić władzom Gorzowa koncepcję w trzech wariantach, a te w ciągu tygodnia będą musiały wybrać jeden wariant. Sam program funkcjonalno-użytkowy ma być gotowy do 31 sierpnia 2017 roku.

Natomiast jeżeli chodzi o samo przedszkole, to zostanie ono wybudowane na działce o powierzchni 2 hektarów przy ul. Brukselskiej, Haskiej i Wiedeńskiej. Będzie to obiekt parterowy, przewidziany na 6 oddziałów z możliwością bezkolizyjnej rozbudowy o kolejne dwa oddziały. Każdy oddział będzie liczył minimum 25 dzieci.

Przy każdej sali zajęć zostaną wybudowane toalety dla dzieci orz zaplecza na pomoce i leżaki. Będzie też możliwość wyjścia na duży taras z każdej sali. W przedszkolu będzie mieściła się również sala gimnastyczna o powierzchni 120 metrów kwadratowych z pomieszczeniem na sprzęt sportowy. Ponadto w budynku znajdzie się sala zabaw i szatnie.

Z kolei cześć administracyjna obejmie gabinet dyrektora, kierownika gospodarczego i księgowej, a także archiwum, gabinet metodyczny, logopedy i pedagoga. Ponadto pojawi się magazyn, kuchnia wraz z zapleczem. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W ramach zagospodarowania terenu, zostanie wybudowany plac zabaw z wydzieleniem części dla dzieci młodszych. Teren przedszkola będzie ogrodzony, a do tego będzie posiadał monitoring i alarm.

- Jeżeli w tym roku będziemy mieli wszystkie niezbędne dokumenty, to w 2018 roku ogłosimy przetarg na budowę i ruszymy z samą budową. Natomiast przedszkole powinno być gotowe w 2019 roku. Oczywiście miasto będzie starało się o jak największe dofinansowanie inwestycji – komentuje Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Magistrat szacuje, że budowa przedszkola wyniesienie 7 mln zł. Z kolei samo przygotowanie projektu ma kosztować 200 tys. zł.  


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości