Warszawską przejedziemy przed weekendem majowym?

20 kwietnia 2017, 11:27, aw
fot. Anna Warchoł
Wykonawca przebudowy ul. Warszawskiej i Walczaka w Gorzowie zapowiedział, że pierwsze auta przejadą na odcinku ul. Warszawska-Jagiełły już w przyszłym tygodniu. Obecnie na drodze trwają prace bitumiczne.

W środę informowaliśmy o postępach prac przy ul. Warszawskiej oraz o tym, że termin zakończenia inwestycji według aneksu który podpisało miasto z wykonawcą to 2 maja.

Z kolei w czwartek 20 kwietnia firma Taumer wydała specjalne oświadczenie i raport z placu budowy, w którym zapewnia że ul. Warszawska zostanie udostępniona dla samochodów jeszcze przed weekendem majowym, ale tylko na pewnym fragmencie.

- Na Warszawskiej w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace bitumiczne, które będą kontynuowane w kolejnych dniach. Z kolei, w przyszłym tygodniu zostanie puszczony ruch samochodowy na ul. Warszawskiej w stronę ronda i ul. Jagiełły. Dzięki tej zmianie możliwe będzie przystąpienie do prac związanych z przebudową fragmentu ul. Cichońskiego do ul. Teatralnej – komentuje Piotr Pawłowski, rzecznik prasowy firmy Taumer.

Pierwsza warstwa asfaltu pojawiła się nie tylko na Warszawskiej, ale również na nowo wybudowanym rondzie. Jeżeli chodzi o ul. Walczaka, to tam trwają ciągle prace ziemne. Jeszcze w tym tygodniu mają być tam zamontowane krawężniki.

Jeżeli wykonawca nie dotrzyma terminu 2 maja, to miasto wyciągnie konsekwencje od firmy Taumer i będzie naliczało kary umowne. Te wynoszą 1 tys. zł za każdy dzień obsuwy.

Oczywiście trzymamy kciuki za to, aby firma dotrzymała słowa i ruch na odcinku Warszawska-Jagiełły został puszczony jeszcze przed weekendem majowym. To będzie spore odciążenie dla ulicy Teatralnej, która przez remont jest bardzo obciążona. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości