Wiadomości

MZK kupuje hybrydowe autobusy

19 kwietnia 2017, 10:52, red
fot. Mateusz Stefaniak
Autobusy hybrydowe w końcu trafią do Gorzowa. Miejski Zakład Komunikacji ogłosił kolejny przetarg. Tym razem tabor MZK wzbogaci się o 10 pojazdów – w tym 6 z silnikami o napędzie spalinowo-elektrycznym. Pojazdy mogą trafić do Gorzowa już na początku 2018 roku.

Gorzów chce kupić kolejnych 10 nowoczesnych autobusów. Miejski Zakład Komunikacji ogłosił kolejny przetarg na zakup 4 autobusów klasy MEGA o długości do 15 metrów z silnikami o napędzie spalinowym, oraz 6 klasy MAXI – 12 metrowych pojazdów o napędzie hybrydowym.Pieniądze na zakup nowoczesnych pojazdów mają pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Pojazdy mają dotrzeć do bazy zamawiającego w ciągu 210 dni od daty podpisania umowy. Otwarcie oferta zaplanowano na 23 maja, tak więc termin dostarczenia autobusów przypadnie na początek 2018 roku.

Przypomnijmy, że w lutym Miejski Zakład Komunikacji odebrał 15 nowych autobusów MAN Lion`s City. Dzięki tej inwestycji gorzowska flota liczy sobie obecnie 72 autobusy. Wszystkie są niskopodłogowe. W ramach wcześniejszych zakupów – zakończonych w maju 2016 r. – Gorzów wydzierżawił na 10 lat 10 szt. Nowych Urbino 12. Umowa wówczas opiewała na 12 mln PLN – wylicza branżowy portal infobus.pl


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości