Alarm bombowy w Kauflandzie [zdjęcia]

13 kwietnia 2017, 18:17, red
fot. Anna Warchoł
W czwartkowe popołudnie w sklepie Kaufland przy ul. Matejki w Gorzowie został ogłoszony alarm. Policjanci dostali zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego. Klienci oraz pracownicy sklepu zostali ewakuowani.

Informacje o alarmie w sklepie Kaufland otrzymaliśmy od naszym czytelników na numer alarmowy 515 016 102.

- Moja żona była wtedy na zakupach. Około godz. 18 wyszły na sklep pracownice i powiedziały, że jest podłożona bomba i wszyscy muszą opuścić natychmiast budynek - relacjonuje pan Tomasz.

Policjanci dostali sygnał o możliwym podłożeniu ładunku wybuchowego. Cały budynek został od razu ewakuowany – w tym czasie w sklepie było mnóstwo klientów, którzy robili przedświąteczne zakupy.

Na miejscu jest policja, która kieruje ruchem na Matejki. Policjanci w pierwszej kolejności wypuszczają kierowców, którzy mieli pozostawione auta na sklepowym parkingu.

AKTUALIZACJA

godz. 18.45 - Na miejsce przyjechały cztery zastępy straży pożarnej, w tym specjalistyczny wóz ratownictwa technicznego. Strażacy ogrodzili teren taśmą i nikogo nie wpuszczają w pobliże sklepu.

godz. 18.50 - W drodze są policyjni pirotechnicy, którzy przeszukają budynek. Nie możemy bagatelizować żadnego sygnału - podkreśla Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. 

godz. 19.10 - Jak się okazało, cały alarm bombowy wziął się z tego, że grupa klientów zauważyła pozostawioną torbę przy jednym z regałów i powiadomiła o tym fakcie ochronę. Z kolei pracownicy sklepu zadzwonili do nas i poinformowali o możliwym ładunku wybuchowym. Oczywiście będziemy sprawdzać czy rzeczywiście w tej torbie znajduje się bomba czy też był to fałszywy alarm - tłumaczy Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. 

godz. 21.15 - Policyjni pirotechnicy sprawdzili torbę, znalezli w niej rzeczy osobiste. Cała akcja została zakończona, a ul. Matejki odblokowana - komentuje Sławek.

Fotoreportaż


1/6 Alarm w Kauflandzie

1/6 Alarm w Kauflandzie

2/6 Alarm w Kauflandzie

2/6 Alarm w Kauflandzie

3/6 Alarm w Kauflandzie

3/6 Alarm w Kauflandzie

4/6 Alarm w Kauflandzie

4/6 Alarm w Kauflandzie

5/6 Alarm w Kauflandzie

5/6 Alarm w Kauflandzie

6/6 Alarm w Kauflandzie

6/6 Alarm w Kauflandzie

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości