Wiadomości

Zabił 18-latkę w łóżku

12 kwietnia 2017, 11:26, aw
fot. Marcin Kluwak
Do Sądu Okręgowego w Gorzowie trafił akt oskarżenia przeciwko Piotrowi F., który w zeszłym roku udusił swoją koleżankę, a jej ciało zostawił pod krzakiem. Mężczyzna odpowie za zabójstwo. Grozi mu nawet dożywocie.

Wszystko działo się w sobotni wieczór 28 maja 2016 roku w Kostrzynie nad Odrą. 18-letnia Magda wyszła po godz. 20 ze swojego domu i już do niego nie wróciła.

W niedzielę po godz. 9 jej ciało zostało odnalezione w krzakach przy ul. Narutowicza. Sekcja zwłok wykazała, że dziewczyna została uduszona. Na szyi i głowie miała zasinienia i małe rany.

Śledztwo pozwoliło dotrzeć do 28-letniego Piotra F., znajomego ofiary. Jak relacjonowali mieszkańcy okolicznych bloków - monitoring działający w pobliskim pubie zarejestrował jak 28-latek kłóci się z Magdą. To pomogło w dotarciu do Piotra F. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i został tymczasowo aresztowany.

Na początku kwietnia do Sądu Okręgowego w Gorzowie trafił akt oskarżenia. - Podczas przesłuchania, mężczyzna przyznał się, że udusił Magdę. Jednak nie potrafił wyjaśnić jak do tego doszło. Z wyjaśnień oskarżonego wynika, że najpierw spotkali się na mieście, a następnie poszli do niego do domu, gdzie doszło do kontaktu seksualnego. Jego wersja jest taka, że w czasie stosunku płciowego doszło do tego uduszenia – komentuje Roman Witkowski, rzecznik prasowy gorzowskiej prokuratury.

Kiedy Piotr F. zorientował się, że leżąca w łóżku Magda nie żyje, postanowił ubrać dziewczynę i wynieść jej ciało ze swojego domu. Zwłoki 18-latki położył pod pobliskimi krzakami. - Zrobił to, aby uniknąć odpowiedzialności. Następnie próbował zacierać ślady w swoim mieszkaniu – mówi prokurator Witkowski.

Mężczyzna przebywa cały czas w areszcie. Jego proces powinien ruszyć jeszcze przed wakacjami. - W oparciu o tą wiedzę, którą posiadamy sprawa nie jest skomplikowana. Tym bardziej, że sprawca nie zaprzecza, że do uduszenia Magdy doszło – podkreśla prokurator. Za zabicie 18-letniej Magdy mężczyźnie grozi 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości