Przy Paderewskiego będzie bezpieczniej

10 kwietnia 2017, 12:39, aw
Jeszcze w tym roku mieszkańców osiedla Górczyn czekają zmiany. Chodzi o przebudowę skrzyżowania ul. Paderewskiego i Narutowicza. Wszystko w ramach programu „Bezpieczny Gorzów”.

Gorzowski magistrat ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Paderewskiego i Narutowicza.

Chodzi o wyniesienie tarczy skrzyżowania, tak aby uspokoić ruch w tym miejscu. Prace będą polegały na podniesieniu tarczy skrzyżowania do poziomu chodników przy jezdni. Celem takiego ukształtowania jest podkreślenie charakteru strefy uspokojonej, czyli brak pierwszeństwa pojazdów przed pieszymi oraz ograniczenie prędkości pojazdów. Wjazd na wyniesioną powierzchnię skrzyżowania odbywa się poprzez specjalnie ukształtowane rampy, działające podobnie jak progi zwalniające tzn. umożliwiające komfortowy wjazd na skrzyżowanie jedynie z ograniczoną prędkością od 30 do 50 km/h.

Ponadto prace mają objąć wykonanie wyniesionego przejścia dla pieszych przy Paderewskiego na wysokości Miasteczka Ruchu Drogowego. Wszystko ma zostać zrealizowane w ramach programu bezpieczny Gorzów. Magistrat czeka na zgłoszenia firm, które przygotują dokumentację do piątku 14 kwietnia. Z kolei do końca lipca powinien być gotowy projekt. Wtedy też władze miasta będą mogły ogłosić przetarg na roboty.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości