Wiadomości

Miasto bierze się za ścieżki rowerowe

6 kwietnia 2017, 09:18, aw
fot. Marcin Kluwak
W tym roku władze Gorzowa planują wybudować prawie 3 kilometry ścieżek rowerowych, tam gdzie sieć jest niekompletna. Na początek będzie to osiedle Górczyn i Staszica.

W Gorzowie ścieżek rowerowych jest jak na lekarstwo. Potwierdzają to również statystyki, które są nieubłagane. Według nich, w naszym mieście w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest zaledwie 20 cm ścieżki rowerowej. W tym roku ma się to zmienić, bo przybędą prawie 3 km ścieżek rowerowych.

Gorzowski magistrat szuka obecnie firmy, który opracuje program funkcjonalno-użytkowy dla budowy ścieżek rowerowych w mieście, czyli dokumentu opisującego zamówienie, które polega na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych. W programie zostaną określone wymagania i oczekiwania miasta dotyczące inwestycji.

Chodzi o budowę ścieżki przy ul. Czartoryskiego na odcinku od istniejącego ciągu pieszo-rowerowego do skrzyżowania z ul. Dekerta o długości 440 metrów. A do tego nowego ciągu w ul. Dekerta od skrzyżowania z ul. Czartoryskego do ul. Srebrnej o długości 520 metrów.

Ponadto ma zostać uzupełniona ścieżka rowerowa w ul. Piłsudskiego po stronie Parku Kopernika na odcinku od Alei Ruchu Młodzieży Niezależnej do skrzyżowania z ul. Walczaka - 470 metrów.

Nowe trakty dla rowerów pojawią się również po drugiej stronie miasta. Nowa ścieżka zostanie wybudowana w ciągu ul. Myśliborskiej na odcinku od ronda Szczecińskiego do skrzyżowania z ul. Sportową, Marcinkowskiego i Konstytucji 3 Maja na odcinku 885 metrów, a także w Al. Konstytucji 3 Maja od skrzyżowania z ul. Sportową do ul. Żelaznej o długości 460 metrów.

Firma, która wygra przetarg będzie musiała przedstawić do 31 maja szacunkowe koszty inwestycji, a do 5 czerwca przygotować program funkcjonalno-użytkowy. Z kolei do 23 czerwca ma wykonać specyfikację techniczną. Następnie miasto będzie mogło ogłosić przetarg na wykonawcę robót.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości