Wiadomości

Z Teatralnej na dworzec PKP specjalnym autobusem

3 kwietnia 2017, 12:39, Anna Warchoł
fot. Marcin Kluwak
Ma być szybko i sprawnie – władze Gorzowa planują wprowadzić specjalne połączenie autobusowe pomiędzy przystankiem Gorzów Wschodni, a dworcem PKP. Wszystko na czas remontu estakady kolejowej.

Remont estakady kolejowej rusza pod koniec kwietnia. Z kolei prace przy ul. Teatralnej, gdzie powstaje przystanek Gorzów Wschodni powoli dobiegają końca. Nad peronem została ustawiona już wiata, niebawem wybudowana będzie infrastruktura – ławeczki i tablice informacyjne. Nie będzie za to ani kasy czy nawet automatu biletowego.

Przystanek kolejowy ma rozpocząć funkcjonowanie od czwartku 20 kwietnia. Wtedy też zostanie wyłączona z ruchu cała estakada, która przejdzie gruntowną przebudowę. Na czas jej modernizacji przystanek Gorzów Wschodni przejmie obsługę pasażerów wszystkich pociągów dla kierunku wschodniego, czyli do i z Krzyża. Z kolei szynobusy w kierunku Kostrzyna będą odjeżdżały z dworca głównego.

Aby nie było zamieszania i pasażerowie mogli sprawnie przemieszczać się pomiędzy przystankami – miasto ma w planach wprowadzenie komunikacji autobusowej.

- Będzie specjalna linia autobusowa, która będzie przewozić pasażerów pomiędzy nowym przystankiem Gorzów Wschodnim, a dworcem głównym. Teraz jesteśmy na etapie ustaleń jeżeli chodzi o częstotliwości przejazdu. Pasażerowie wysiadający z pociągu będą przesiadali się do podstawionego autobusu i od razu zostaną przewiezieni na drugi przystanek kolejowy, gdzie będą mogli dalej kontynuować podróż – opowiada Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Takie rozwiązanie zacznie obowiązywać na czas remontu estakady kolejowej – od 20 kwietnia do 10 września 2018 roku. Co istotne, pasażerowie korzystający z komunikacji autobusowej nie będą musieli kasować dodatkowych biletów – do przejazdu będą uprawniały ich bilety kolejowe.  

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości