Podpalacz w Gorzowie

28 marca 2017, 16:00, red
fot. czytelnik
Piroman biega po poligonie i podpala trawy. Wszystko to dzieje się pomiędzy osiedlem Słonecznym a Europejskim. Do tej pory udało mu się wzniecić kilkanaście ognisk. Na chwilę obecną nie ma zagrożenia dla okolicznych budynków.

We wtorek około godz. 14 gorzowscy strażacy otrzymali sygnał o pożarze traw pomiędzy osiedlem Europejskim, a ul. Dobrą. Na miejsce wysłano 9 zastępów PSP i OSP z Gorzowa i okolicznych miejscowości.

Na miejscu strażacy zlokalizowali kilkanaście ognisk pożaru, które są na bieżąco gaszone. - Występuje duże zadymienie, ale nie ma zagrożenia dla ludzi, budynków ani tez pobliskiego lasu – informuje Bartłomiej Mądry, rzecznik prasowy KM PSP w Gorzowie. Do akcji włączono tez samolot gaśniczy typu „Dromader”. Jest on własnością nadleśnictwa.

Jak się okazało, pożar traw jest sprawką podpalacza. Mężczyzna ma poruszać się od osiedla Słonecznego w kierunku ulicy Londyńskiej i dalej do Dobrej i Saperów.

Obecnie samolot patroluje okolice w poszukiwaniu piromana a także szuka nowych źródeł pożarów. Na miejscu działa też policja, funkcjonariusze szukają podpalacza w okolicach ulicy Saperów.   


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->