Wiadomości

W weekend śpimy krócej

25 marca 2017, 16:03, aw
Zła wiadomość dla osób nie lubiących wcześniej wstawać. W nocy z soboty 25 marca na niedzielę 26 marca zmieniamy czas z zimowego na letni.

W Polsce zmiana czasu zagościła na dobre od 1977 roku. Obecnie reguluje ją rozporządzenie prezesa Rady Ministrów z 5 stycznia 2012 roku w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2012-2016.

Efekt? Co roku w ostatni weekend marca zmieniamy czas z zimowego na letni. Skutkiem czego jest przesunięcie zegarów z godz. 2 na 3 w nocy i krótsze spanie. Takie zmiany nie podobają się szczególne osobom, które lubią pospać. A przyzwyczajenie organizmu do nowych godzin wstawania i chodzenia spać zajmuje nawet kilka dni.

Zmiana czasu ma również wpływ na funkcjonowanie m.in. komunikacji miejskiej. Dlatego też Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie przypomina, że związku ze zmianą czasu z zimowego na letni kursy linii autobusowych nocnych „501” i „502” z p. Kostrzyńska-MZK wykonane będą w innych godzinach:

- linia autobusowa „501” kurs o godz. 2.54 z p. Kostrzyńska-MZK będzie wykonany o godz. 1.54 tak aby od przystanku „Zakład Energetyczny” autobus kursował zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy,

- linia autobusowa „502” kurs o godz. 2.56 z p. Kostrzyńska-MZK będzie wykonany o godz. 1.56 tak aby od przystanku „Żelazna” autobus kursował zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości