• Dziś 27°/17°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gdzie warto wybrać się z Gorzowa na weekend?

25 marca 2017, 10:17, red
Korzystna infrastruktura komunikacyjna Gorzowa Wielkopolskiego sprzyja weekendowym, mniej lub bardziej spontanicznym wypadom do różnych wyjątkowych miejsc w Polsce. Prezentujemy dwa wyjątkowe miasteczka, do których można dojechać bezpośrednio z Gorzowa - coś dla zwolenników architektonicznych zabytków i górskich wędrówek.

Bilet kup przez Internet

Gorzów Wielkopolski jest bardzo dobrze skomunikowany z większością miast w Polsce. Funkcjonuje tu pięć stacji kolejowych, a także dworzec autobusowy oraz kilka przystanków, na których zatrzymują się autokary. Wygodnym rozwiązaniem jest znalezienie dostępnych połączeń komunikacyjnych za pomocą praktycznej internetowej wyszukiwarki GoEuro. Nie tylko sprawdza ona ceny biletów, ale też pozwala na szybki ich zakup - bez wychodzenia z domu. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.goeuro.pl/autobusy/bilety-autokarowe za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Perełki architektoniczne pod Warszawą

Osobom, które w stolicy były już dziesiątki razy, pomysł wyjazdu do Warszawy zapewne nie wyda się zbyt atrakcyjny. Warto jednak przyjrzeć się bliżej podwarszawskim miejscowościom, które mają wiele do zaoferowania nie tylko pod względem infrastruktury turystycznej, ale też atrakcji historycznych, architektonicznych i wielu innych. Jednym z takich właśnie miejsc jest Otwock - dawne uzdrowisko znane m.in. z zachowanych w lepszym i gorszym stanie zabytków w stylu Świdermajer. Drewniana architektura letniskowa stworzona przez Michała Elwiro Andriollego na przełomie XIX i XX wieku znana jest na całym świecie. Na wycieczkę do Otwocka warto wybrać czas, w którym organizowane są różnego rodzaju wystawy i inne wydarzenia związane z architekturą Świdermajer. Otwock to miasto bardzo dobrze skomunikowane z Warszawą - z centrum metropolii jeżdżą tu pociągi i autobusy nawet co 10 minut. Czas podroży wynosi z reguły nie więcej niż 45 minut.

W odwiedzinach u Śnieżki

A co z osobami, które od zwiedzania zabytków wolą raczej odpoczynek blisko natury? Z pewnością ucieszy ich informacja, iż Gorzów Wielkopolski ma bezpośrednie połączenie autobusowe z Karpaczem. To położone w Sudetach Zachodnich malownicze miasteczko to wręcz idealna destynacja na weekend. Z pewnością cały jeden dzień warto poświęcić na wspinaczkę na szczyt góry Śnieżki, skąd podziwiać można piękną panoramę gór - zarówno stronę polską, jak i czeską. Karpacz przyciąga turystów tak latem, jak i zimą. Wędrówki górskimi szlakami to oczywiście nie jedyne atrakcje tego wyjątkowego miasta - warto tu odwiedzić m.in. Świątynię Wand, Muzeum Zabawek czy Zaporę na Łomnicy. Więcej informacji o atrakcjach, noclegach, imprezach itp. można znaleźć w serwisie informacyjnym Karpacza http://www.karpacz.pl/.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości