Droga gotowa, ale na przejazd trzeba poczekać

21 marca 2017, 15:02, aw
Remont ulicy Borowskiego w Gorzowie jest już na finiszu. Mostki ukończone, asfalt wylany. Zostały jedynie prace przy chodnikach. Jednak jak się okazało, radość z oddania drogi do użytku była przedwczesna, bo ulicą przejechać będzie można dopiero za miesiąc.

Remont ul. Borowskiego trwa od końca lipca 2016 roku. Droga była przebudowywana na odcinku 200 metrów od skrzyżowania ul. Borowskiego do Drzymały. W ubiegłym tygodniu pracownicy firmy zakończyli prace na mostkach i na drodze został już wylany asfalt. Natomiast wykonawcy pozostały prace wykończeniowe, w tym ułożenie chodnika po obu stronach drogi.

Zgodnie z zapowiedziami wiceprezydenta Artura Radzińskiego - ul. Borowskiego będzie gotowa do odbioru przed urzędników jeszcze w tym miesiącu.

Jednak jak się okazało, kierowcy nie będą mogli z niej korzystać przez najbliższy miesiąc. Wszystko przez przebudowę dwóch mostków. - Niestety zgodnie z obowiązującym prawem musimy uzyskać pozwolenie na użytkowanie tej drogi ze względu na zakres prac. Dlatego też musimy skompletować dokumentację i złożyć wniosek do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. Ten będzie miał 21 dni na skontrolowanie inwestycji i wydanie pozwolenia – tłumaczy Agnieszka Surmacz, dyrektor wydziału inwestycji.

To oznacza, że ul. Borowskiego samochody będą mogły przejechać najwcześniej pod koniec kwietnia. Oczywiście, jeżeli miasto otrzyma pozwolenie na użytkowanie drogi.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości