Wiadomości

Przetarg na tanie działki w kwietniu

21 marca 2017, 11:30, Anna Warchoł
Do sprzedaży terenów budowlanych w Gorzowie za bezcen zostało przeznaczonych 108 działek. Na początek chętne osoby będą mogły kupić tereny w siedmiu lokalizacjach przy ul. Pełczyckiej, Granicznej i Kowalskiego.

Tania działka budowlana – to program, który prezydent Jacek Wójcicki wprowadził, aby walczyć z depopulacją i zatrzymać ludzi w mieście. - W ostatnich latach widzieliśmy, jak gorzowianie uciekali do pobliskich gmin, aby tam wybudować domki jednorodzinne. Dlatego wychodzimy tym oczekiwaniom naprzeciw i proponujemy tak niską cenę za działkę budowlaną. Każdy gorzowianin będzie mógł kupić działkę budowlaną na wyznaczonych terenach za 25 procent jej wartości – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Łącznie do sprzedaży przeznaczono 108 działek położonych w czterech kompleksach przy ulicy: Pełczyckiej, Granicznej, Rodła – Kowalskiego oraz Ludowej. Działki posiadają regularny kształt, położone są na płaskim terenie, w obszarach zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

- Dla wszystkich tych kompleksów obowiązują miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, które przeznaczają działki na cele budownictwa mieszkaniowego jednorodzinnego, wolnostojącego i określają szczegółowy sposób ich zagospodarowania – tłumaczy Stanisława Sztuka z wydziału gospodarski nieruchomościami i majątku.

Na początek chętne osoby będą mogły kupić jedną z siedmiu działek, które znajdują się przy ul. Pełczyckiej, Granicznej i Kowalskiego.

Najtaniej możemy kupić dwie działki o powierzchni 628 metrów kwadratowych przy ul. Granicznej - cena wywoławcza w przetargu to 29 tys. zł za działkę. Kolejno jest do wyboru działka o powierzchni 885 m. kw. przy ul. Pełczyckiej za 41,6 tys. zł i o powierzchni 1291 m. kw za 58,5 tys. zł. Natomiast przy ul. Kowalskiego można kupić teren o powierzchni 966 m. kw. za 47 tys. zł, 1103 m. kw. za 51 tys. zł i 1353 m. kw. za 63 tys. zł.

Osoby, które kupią działkę w ramach programu będą musiały spełnić następujące warunki: rozpocząć budowę domu w ciągu 2 lat, zgłosić budynek do użytkowania i do opodatkowania podatkiem od nieruchomości, a następnie w terminie do 4 lat zameldować się i zamieszkać. Po spełnieniu powyższych warunków nabywcy nieruchomości będą mogli wykupić na własność działkę oddaną w użytkowanie wieczyste z zastosowaniem 75% bonifikaty od ceny sprzedaży.

Przetargi na działki odbędą się w czwartek 27 kwietnia o godz. 10 w siedzibie Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości