Wiadomości

Przetarg na tanie działki w kwietniu

21 marca 2017, 11:30, Anna Warchoł
Do sprzedaży terenów budowlanych w Gorzowie za bezcen zostało przeznaczonych 108 działek. Na początek chętne osoby będą mogły kupić tereny w siedmiu lokalizacjach przy ul. Pełczyckiej, Granicznej i Kowalskiego.

Tania działka budowlana – to program, który prezydent Jacek Wójcicki wprowadził, aby walczyć z depopulacją i zatrzymać ludzi w mieście. - W ostatnich latach widzieliśmy, jak gorzowianie uciekali do pobliskich gmin, aby tam wybudować domki jednorodzinne. Dlatego wychodzimy tym oczekiwaniom naprzeciw i proponujemy tak niską cenę za działkę budowlaną. Każdy gorzowianin będzie mógł kupić działkę budowlaną na wyznaczonych terenach za 25 procent jej wartości – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Łącznie do sprzedaży przeznaczono 108 działek położonych w czterech kompleksach przy ulicy: Pełczyckiej, Granicznej, Rodła – Kowalskiego oraz Ludowej. Działki posiadają regularny kształt, położone są na płaskim terenie, w obszarach zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

- Dla wszystkich tych kompleksów obowiązują miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, które przeznaczają działki na cele budownictwa mieszkaniowego jednorodzinnego, wolnostojącego i określają szczegółowy sposób ich zagospodarowania – tłumaczy Stanisława Sztuka z wydziału gospodarski nieruchomościami i majątku.

Na początek chętne osoby będą mogły kupić jedną z siedmiu działek, które znajdują się przy ul. Pełczyckiej, Granicznej i Kowalskiego.

Najtaniej możemy kupić dwie działki o powierzchni 628 metrów kwadratowych przy ul. Granicznej - cena wywoławcza w przetargu to 29 tys. zł za działkę. Kolejno jest do wyboru działka o powierzchni 885 m. kw. przy ul. Pełczyckiej za 41,6 tys. zł i o powierzchni 1291 m. kw za 58,5 tys. zł. Natomiast przy ul. Kowalskiego można kupić teren o powierzchni 966 m. kw. za 47 tys. zł, 1103 m. kw. za 51 tys. zł i 1353 m. kw. za 63 tys. zł.

Osoby, które kupią działkę w ramach programu będą musiały spełnić następujące warunki: rozpocząć budowę domu w ciągu 2 lat, zgłosić budynek do użytkowania i do opodatkowania podatkiem od nieruchomości, a następnie w terminie do 4 lat zameldować się i zamieszkać. Po spełnieniu powyższych warunków nabywcy nieruchomości będą mogli wykupić na własność działkę oddaną w użytkowanie wieczyste z zastosowaniem 75% bonifikaty od ceny sprzedaży.

Przetargi na działki odbędą się w czwartek 27 kwietnia o godz. 10 w siedzibie Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości