Wiadomości

Remont Kobylogórskiej jak najszybciej

21 marca 2017, 08:05, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł/archiwum
Jeszcze w marcu powinien zostać ogłoszony przetarg na przebudowę ostatniego odcinka ul. Kobylogórskiej. Władze Gorzowa chcą rozpocząć prace, tak szybko jak tylko jest to możliwe. Według zapowiedzi ma to być maj.

Drugi etap przebudowy ul. Kobylogórskiej, który obejmie odcinek od kanału Ulgi do skrzyżowania z ul. Krótką znalazł się na liście, które otrzyma rządowe wsparcie w ramach „Programu rozwoju powiatowej i gminnej infrastruktury drogowej”.

W minionym tygodniu umowę na ministerialne dofinansowanie podpisał z wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem – wiceprezydent Gorzowa Artur Radziński. Dzięki temu, miasto otrzyma aż 3 mln zł na przebudowę drogi. Cała inwestycja ma kosztować aż 7,3 mln.

- To wsparcie jest dla nas bardzo ważne i cieszę się, że rząd dostrzega potrzeby jakie ma Gorzów jeżeli chodzi o inwestycje drogowe. Chcemy, aby realizacja zmian w mieście obejmowała nie tylko centrum, ale również pozostałe rejony Gorzowa, w tym również Zakanale – komentuje Artur Radziński.

Jak przyznaje wiceprezydent Gorzowa, przetarg na wybranie wykonawcy robót zostanie ogłoszony jeszcze w marcu, tak aby można było go rozstrzygnąć w kwietniu, a do samych prac przystąpić w maju. - Chcemy ruszyć z pracami tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Wszystko przez to, że uzyskując ministerialne dofinansowanie musimy zakończyć prace do końca listopada tego roku. Tym samym wykonawca będzie miał siedem miesięcy na przeprowadzenie inwestycji, która ma dosyć spory zakres – tłumaczy Radziński.

W ramach przebudowy Kobylogórskiej, na 650 metrach drogi zostanie nie tylko wylany nowy asfalt, ale również wyremontowane zostaną chodniki i pojawi się ścieżka rowerowa. Ponadto przy Szkole Podstawowej nr 4 zostanie wybudowana sygnalizacja świetlna wzbudzana przyciskiem. Przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe będą doświetlone.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości