Wiadomości

Wiemy, kto nam zaprojektuje system informacji pasażerskiej

20 marca 2017, 13:00, Anna Warchoł
Władze Gorzowa szukały wykonawcy, który opracuje dokumentację projektowo-kosztorysową systemu informacji pasażerskiej i monitoringu komunikacji miejskiej. Do ogłoszonego przetargu zgłosiły się dwie firmy, który przedstawiły bardzo skrajne oferty. Wygrała ta tańsza.

W tym roku w Gorzowie władze miasta rozpoczną wprowadzanie dynamicznego systemu informacji pasażerskiej oraz monitoringu komunikacji miejskiej. Do ogłoszonego w lutym przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty różnią się aż o 560 tys. zł. Pierwsza z firm - Softblue z Bydgoszczy proponowała ponad 766 tys. zł za przygotowanie projektu. Natomiast druga - Pulsar z Gdyni zaledwie 205 tys. zł. Z kolei magistrat przeznaczył na ten cel 290 tys. zł.

Magistrat rozstrzygnął właśnie przetarg - wygrała go firma Pulsar, ponieważ złożyła najkorzystniejszą ofertą oraz zaproponowała skrócenie terminu realizacji zamówienia o 14 dni.

W ramach projektu firma będzie miała za zadanie zaprojektować system informacji pasażerskiej, czyli tablice świetlne LED, które będą w czasie rzeczywistym informowały pasażerów za ile przyjedzie autobus czy tramwaj danej linii. Takich tablic w całym mieście będzie 38 – wszystkie z systemem zapowiedzi głosowej. Ponadto w autobusach i tramwajach mają zostać zamontowane urządzenia służące do sterowania informacją pasażerską. Ponadto wykonawca będzie miał również przygotować projekt przebudowy obecnego systemu monitoringu miejskiego, w skład którego wchodzić będzie przyłączenie 15 nowych kamer cyfrowych w nowych lokalizacjach oraz 10 nowych kamer cyfrowych w miejscu obecnych 15 analogowych - 5 z nich ulegnie likwidacji. Więc w mieście będzie 25 kamer. Nowe kamery zostaną zamontowane m.in. na pętlach autobusowych i tramwajowych.

Na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej firma Pulsar będzie miała czas do sierpnia. Wtedy też władze miasta ogłoszą przetarg na wykonanie prac. Pierwsze tablice LED pojawią się w mieście jeszcze we wrześniu. Ostatnie zostaną zamontowane we wrześniu 2019 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości