Wiadomości

Radni PO bojkotują sesję

19 marca 2017, 13:40, red
fot. Bartosz Zakrzewski/archwium
Klub Radnych Platformy Obywatelskiej protestuje wobec sposobu zwołania najbliższej sesji Rady Miasta. Nie ma powodów, poza politycznymi, aby sprawami gorzowskiej akademii zajmować się na sesji nadzwyczajnej i dlatego radni PO nie będą w niej uczestniczyć.

- Sesje nadzwyczajne zwołuje się poza sesjami ustalonymi w planie pracy rady, w przypadkach szczególnych, w których zachodzi potrzeba załatwienia sprawy wynikłej niespodziewanie, a przy tym niecierpiącej zwłoki. Jej pilność sprawia, że rozstrzygnięcia nie można odłożyć do kolejnej sesji zwyczajnej – wyjaśnia w liście do mediów radny Jerzy Sobolewski, były przewodniczący Rady Miasta Gorzowa.

Jak twierdzi radny Sobolewski, nie ma i nie będzie zgody na polityczne stygmatyzowanie uczelni. - W naszej ocenie, Akademia im. Jakuba z Paradyża aktywnie realizuje postawione jej w ustawie zadania, a współpraca Miasta z uczelnią przebiega harmonijnie. Dlatego zwoływanie nadzwyczajnej sesji, i to już drugi raz, z obowiązkowym udziałem wszystkich studentów i pracowników AJP, tylko aby mogła na niej wystąpić posłanka Elżbieta Rafalska (temat wystąpienia: „Rola akademii w regionie”) jest politycznym stygmatyzowaniem gorzowskiej akademii.  

Proponowany przez radnych porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.

2. Zatwierdzenie porządku obrad.

3. Rola Akademii w regionie – Pani Elżbieta Rafalska, Poseł na Sejm RP, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, poseł sprawozdawca Ustawy o utworzeniu Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

4. Akademia, jej cele i plan ich osiągnięcia – Pani prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

5. Współpraca Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z Akademią – Pan Jacek Wójcicki, Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

6. Dyskusja.

7. Podjęcie stanowiska Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

8. Zamknięcie sesji Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości