Wiatr łamie drzewa i gałęzie [zdjęcia]

18 marca 2017, 16:59, red
fot. czytelnik
W sobotnie popołudnie silny wiatr i zacinający deszcz dał się we znaki. Straż pożarna miała kilkadziesiąt interwencji w całym powiecie gorzowskim oraz w Gorzowie.

Wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego wydało w sobotni poranek ostrzeżenie o silnym wietrze na terenie województwa lubuskiego. Wiatr miał wiać z prędkością nawet do 80 km/h.

Prognozy sprawdziły się i przez cały dzień mocno wieje. Natomiast największe nasilenie i ilość interwencji strażacy mieli po godz. 15.

Łącznie w powiecie gorzowskim straż pożarna wyjeżdżała do 21 zdarzeń – były to przede wszystkim połamane konary drzew, które spadały na lokalne drogi m.in. w Witnicy czy Lubiszynie.

W samym Gorzowie strażacy wyjeżdżali dwa razy – pierwsze zdarzenie było przy ul. Sosnkowskiego. Tam na terenie budowy zaczęły latać blachy i styropian. Natomiast o godz. 16 straż pożarna dostała wezwanie do połamanego drzewa przy ul. Wyszyńskiego, które zatarasowało drogę.

Silne porywy wiatru zachodniego i północno-zachodniego mają utrzymać się do godz. 18.

Aktualizacja

godz.18:50 Jeden z naszych czytelników poinformował nas o drzewie, które zawaliło się na wejście do zakładu fryzjerskiego przy ulicy Sikorskiego.

godz. 19:15 Otrzymaliśmy też informację i zdjęcia z miejscowości Baranowice obok Lipek Wielkich. Tam z powodu wichury zawaliło się stodoła. Jak informuje nasza czytelniczka Wiktoria - na szęście nic nikomu się nie stało

Fotoreportaż


1/8 Skutki wichury

1/8 Skutki wichury

2/8 Skutki wichury

2/8 Skutki wichury

3/8 Skutki wichury

3/8 Skutki wichury

4/8 Skutki wichury

4/8 Skutki wichury

5/8 Skutki wichury

5/8 Skutki wichury

6/8 Skutki wichury

6/8 Skutki wichury

7/8 Skutki wichury

7/8 Skutki wichury

8/8 Skutki wichury

8/8 Skutki wichury

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->