Wiadomości

Wyprzedził nawet policyjny radiowóz [film]

15 marca 2017, 12:57, Marcin Kluwak, inf. prasowa
To nie mogło pozostać niezauważone. 38-latek z Gorzowa wyprzedzał swoim BMW nieoznakowany radiowóz. Wszystko to działo się w Białczu, czyli w terenie zabudowanym. Za brawurową jazdę dostał mandat, punkty karne i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Za brawurową jazdę dostał mandat, punkty karne i stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Całe zdarzenie miało miejsce 2 marca, ale dopiero teraz pochwaliła się tym gorzowska policja. Policjanci patrolujący drogę wojewódzką numer 132 w miejscowości Białcz zauważyli jadący w kierunku Gorzowa pojazd BMW, którego kierujący wyprzedza inny pojazd na przejściu dla pieszych, a później także policyjny radiowóz. Policjanci zdecydowali się na sprawdzenie prędkości z jaką porusza się BMW. Okazało się, że kierowca jechał aż 114 km/h, w miejscu w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Funkcjonariusze zdecydowali się natychmiast zakończyć tę niebezpieczną jazdę i zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Okazało się, że samochodem kierował 38-letni mieszkaniec Gorzowa. Za popełnione wykroczenia czyli wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i przekroczenie dopuszczalnej prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 700 zł oraz nałożono na niego 20 punktów karnych. Z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym aż o 64 km/h policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy.

Kierowcy podróżujący drogą W-132 muszą liczyć się z częstą obecnością policjantów drogówki. Jest to podyktowane zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu, zwłaszcza w kontekście ujawniania przypadków przekraczania dopuszczalnej prędkości. Także w miastach i mniejszych miejscowościach, takich jak wspomniana wyżej sytuacja w Białczu. Gdyby w momencie manewru wyprzedzania ktoś pojawiłby się na przejściu dla pieszych mogłoby dojść do tragedii. Pamiętajmy, że kodeks drogowy zabrania kierującemu wyprzedzania innego pojazdu bezpośrednio przed i na przejściu dla pieszych. Nie zapominajmy także, aby prędkość z jaką się poruszamy była odpowiednia nie tylko do aktualnych warunków, ale przede wszystkim zgodna z obowiązującymi przepisami. A to właśnie jej niedostosowanie jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Wykażmy się także czujnością i ostrożności w stosunku do pozostałych uczestników ruch – pieszych i rowerzystów.

W ubiegłym roku właśnie na drodze W-132 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginął rowerzysta. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – kierowców, pieszych i rowerzystów.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości