Wiadomości

Docelowa baza LPR z poślizgiem

14 marca 2017, 11:33, Anna Warchoł
fot. Marcin Kluwak
Kiedy w listopadzie hucznie otwierano tymczasową bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie – zapowiadano, że już niedługo rozpoczną się prace przy docelowym budynku. Niestety jak się okazało, poprzedni projektant wycofał się z inwestycji.

We wtorek 22 listopada 2016 roku przy gorzowskim szpitalu została oficjalnie uruchomiona baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nasze miasto może pochwalić się tym, że jest to jedyna taka baza w Polsce, która mieści się bezpośrednio przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Śmigłowiec LPR stacjonuje przy Dekerta już na stałe.

Wtedy też zapowiadano, że na początku 2017 roku ruszą prace związane z budową docelowej bazy. Minął styczeń, luty i połowa marca, a na placu gdzie miał zostać wybudowany budynek nic się nie dzieje. Jak się okazało, nie bez powodu. - W związku z odstąpieniem od umowy z poprzednią firmą projektową na budowę bazy HEMS w Gorzowie Wielkopolskim, musieliśmy przygotować i ogłosić nowy przetarg na projektanta. Nowa ustawa PZP wydłuża procedurę przetargową, więc dopiero w piątek 10 marca podpisano umowę z nowym projektantem – tłumaczy Justyna Sochacka, rzecznik prasowy LPR.

Nowy projektant zajmie się wykonaniem dokumentacji projektowej i uzyskaniem pozwolenia na budowę. Dopiero wtedy na podstawie prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę, LPR będzie mogło ogłosić przetarg na roboty budowlane i wybranie wykonawcy bazy.

Początkowo docelowa baza LPR miała być gotowa w czerwcu 2018 roku. Teraz ze względu na zmianę projektanta – zakończenie prac planowane jest na grudzień 2018.

Zakończenie budowy planowane jest do końca 2018 roku.

Budowa bazy w Gorzowie Wielkopolskim ma kosztować około 6 mln i będzie współfinansowana z budżetu miasta Gorzowa oraz z urzędu marszałkowskiego.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości