Gorzów będzie Wschodni

14 marca 2017, 10:24, red
fot. Marcin Kluwak
Gorzów Wielkopolski Wschodni – tak prawidłowo nazywać się ma nowy przystanek kolejowy, który przejmie obsługę pasażerską mieszkańców Gorzowa i okolicznych miejscowości po zamknięciu kolejowej estakady. Wiceprezydent Radziński zdementował jednocześnie pojawiające się w mediach i na stronach PKP PLK informacje o nazwaniu tego przystanku Gorzów Wielkopolski Teatralna.

Tak naprawdę nie wiadomo skąd w mediach i na plakatowych rozkładach jazdy pojawiła się nazwa „Gorzów Wielkopolski Teatralna”. Zapewne spowodowane jest to samą lokalizacją przystanku. W wywiadzie dla Radia GO 101,7 FM wiceprezydent Artura Radziński zaprzeczył tym informacjom. - To dla mnie dziwna sytuacja, bo urząd niedawno zatwierdził nazwę Gorzów Wielkopolski Wschodni. Nawet nie Gorzów Wielkopolski Wschód, bo to nie jest gramatycznie prawidłowa nazwa, tylko właśnie „Wschodni” - tłumaczy Radziński.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się także z zarządcą infrastruktury kolejowej – spółką PKP Polskie Linie Kolejowe. Nazwę Gorzów Wielkopolski Wschodni potwierdził nam także Bohdan Ząbek, z wrocławskiego biura tej spółki.

Przypomnijmy – na przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni zaczynać i kończyć będą bieg pociągi kursujące na trasie Gorzów – Krzyż. Natomiast pasażerowie jadący do i z Kostrzyna do przystanku przy Teatralnej dowożeni będą zastępczą komunikacją autobusową. Z tego powodu wydłuży się czas podróży na trasie Kostrzyn – Krzyż o 20-30 minut. Sam autobus pasażerów dowiezie do nowego przystanku przy Teatralnej w 10 minut – stamtąd odjedzie także po kilkuminutowym oczekiwaniu. Pasażerowie jadący do i z Kostrzyna będą musieli korzystać z 4 peronu na gorzowskim dworcu. Na czas remontu estakady i dworca – pierwszy peron zostanie wyłączony z użytkowania.  


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości