Wiadomości

Konsultacje w sprawie mostku przy Owocowej

14 marca 2017, 10:49, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Urzędnicy spotkają się z mieszkańcami. Chodzi o poprawę warunków bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Wyszyńskiego i Owocowej. Sprawę wyjazdu z mostku na Kłodawce poruszaliśmy wielokrotnie na naszych łamach.

Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji oraz Miejski Inżynier Ruchu mają pojawić się na spotkaniu z mieszkańcami, które odbędzie się w środę, 22 marca w dawnej siedzibie Lamusa przy ulicy Sikorskiego. Dyskusję nad poprawą bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu zaplanowano na godzinę 17:00. Sprawę zmiany organizacji ruchu przy wyjeździe z mostku przy Owocowej poruszali mieszkańcy osiedla Piaski podczas konsultacji w sprawie Budżetu Obywatelskiego 2018.

Głos w tej sprawie zabrał też Miejski Inżynier Ruchu, który zaproponował, że na skrzyżowaniu zostanie przeprowadzony eksperyment. - Postawimy na skrzyżowaniu policjanta, który będzie kierował ruchem tak, jakby tam były światła – mówi Krajczyński. W ruchu będą też przewidziane kilkusekundowe przerwy, które są naturalną rzeczą na skrzyżowaniach. Chodzi o czas na zmianę świateł z czerwonego na zielone oraz na opóźnioną reakcję kierowców. Wówczas będzie wiadomo, czy wprowadzenie sygnalizacji polepszy sytuację na skrzyżowaniu, czy też spowoduje całkowity paraliż na Wyszyńskiego i wszystkich pobliskich skrzyżowaniach. - Mamy już doświadczenie z sygnalizacją świetlną, chociażby przy galerii Nova Park, gdzie niejednokrotnie musieliśmy ją wyłączać. Natężenie ruchu na Przemysłowej jest przecież o wiele mniejsze niż na Wyszyńskiego – tłumaczy Krajczyński.

Być może pojawią się też inne pomysły, dlatego warto być na spotkaniu. Dotyczy ono co prawda wyjazdu z osiedla Piaski, ale korzystają z niego też między innymi mieszkańcy Górczyna i Ustronia.  


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości