Co na Dni Gorzowa?

9 marca 2017, 14:33, aw
fot. Dawid Nowakowski
Święto miasta już za ponad trzy miesiące. A w tym roku, będzie to wydarzenie szczególne, bo obchodzimy jubileusz 760-lecia nadania praw miejskich. Dlatego też Miejskie Centrum Kultury zachęca mieszkańców do zgłaszania się i współtworzenia atrakcji podczas Dni Gorzowa.

Tegoroczne Dni Gorzowa odbędą się w dniach 30 czerwca oraz 1 i 2 lipca. Motywem przewodnim będzie oczywiście 760-lecie miasta, które przypada na niedzielę 2 lipca. Jak przekonują organizatorzy, czyli Miejskie Centrum Kultury – Dni Gorzowa to nie tylko koncerty, ale również mnóstwo innych eventów.

Dlatego też MCK zaprasza mieszkańców do współtworzenia atrakcji podczas Dni Gorzowa. Chętne osoby mogą zgłaszać się do 7 kwietnia. Są jednak pewne wymagania - liczy się kontekst historyczny, teraźniejszości i przyszłości naszego miasta.

- Liczymy na wasze zaangażowanie i pomysły nie ukrywając, że 760 lat zobowiązuje. Premiowane będą inicjatywy nawiązujące do historii Gorzowa i zawierające kontekst historyczny, ale też nie uciekajmy od teraźniejszości, a przede wszystkim przyszłości naszego miasta – podkreśla MCK.

Swoje pomysły mieszkańcy mogą nadsyłać wypełniając wcześniej kartę zgłoszeniową, którą można pobrać na stronie MCK. Wypełnione zgłoszenia można odesłać mailem lub złożyć w wersji papierowej w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury.

Na karcie zgłoszeniowej należy umieścić opis i cel działania, np. stoisko promocyjne stowarzyszenia, ekspozycja plastyczna czy też działanie artystyczne.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości