Wiadomości

Zniszczone schody na Piaskach doczekają się remontu [zdjęcia]

9 marca 2017, 13:03, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Jeszcze w tym roku zdewastowane schody na pętli tramwajowej przy Kazimierza Wielkiego w Gorzowie zostaną przebudowane. O ten remont od lat zabiegali mieszkańcy osiedla i w końcu się udało.

Schody znajdujące się przy pętli tramwajowej przy ul. Kazimierza Wielkiego są w fatalnym stanie i wymagają pilnej naprawy. O ich remont od lat zabiegali mieszkańcy osiedla Piaski, którzy wskazywali na to, że strome schody są bardzo zniszczone i ledwo co można po nich chodzić – problemy miały zwłaszcza osoby starsze. A są skrótem dla osób chcących dojść z tramwaju do ul. Sczanieckiej czy Bohaterów Westerplatte, a także do pobliskich szkół oraz poczty.

Pod koniec 2015 roku interpelację napisał ówczesny radny Robert Jałowy, który pytał się o to czy schody doczekają się w końcu remontu. Magistrat odpowiedział, że w 2010 i 2011 były prowadzone doraźne roboty utrzymaniowe, które polegały na wypełnieniu betonem ubytków w stopniach. Z kolei w 2016 roku naprawa schodów. A remont zostanie wykonany w latach późniejszych, bez podawania konkretnej daty. Natomiast w 2016 roku schody zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego, ale przegrały z pozostałymi projektami.

Teraz mieszkańcy osiedla Piaski mogą odetchnąć z ulgą. Jeszcze w tym roku schody mają zostać przebudowane. Magistrat szuka obecnie firmy, która wykona dokumentację projektowo-kosztorysową. Urząd Miasta czeka na oferty do 14 marca do godz. 15. Firma, która wygra przetarg będzie miała 60 dni od zawarcia umowy na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Następnie zostanie ogłoszony przetarg na roboty.

W ramach prac, obecne schody zostaną rozebrane. A następnie zostanie wykonana całkowicie nowa konstrukcja schodów wraz z poręczami. Przebudowa ma kosztować około 30 tys. zł.

Fotoreportaż


1/7 Zniszczone schody na Piaskach

1/7 Zniszczone schody na Piaskach

2/7 Zniszczone schody na Piaskach

2/7 Zniszczone schody na Piaskach

3/7 Zniszczone schody na Piaskach

3/7 Zniszczone schody na Piaskach

4/7 Zniszczone schody na Piaskach

4/7 Zniszczone schody na Piaskach

5/7 Zniszczone schody na Piaskach

5/7 Zniszczone schody na Piaskach

6/7 Zniszczone schody na Piaskach

6/7 Zniszczone schody na Piaskach

7/7 Zniszczone schody na Piaskach

7/7 Zniszczone schody na Piaskach

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości