Nadwarciańskie bulwary zalane [film]

9 marca 2017, 07:33, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Od ponad tygodnia w Gorzowie i okolicach poziom rzeki Warty stale się podnosi. Kilka dni temu został przekroczony stan ostrzegawczy, który wynosi 380 cm. To spowodowało, że dolne bulwary zostały zalane.

- W tym roku jeszcze tak źle nie było. Wybrałem się na spacer i nie mogłem zejść na dół, bo część bulwaru jest zalana. Szkoda, bo lubiłem tamtędy spacerować – wzdycha pan Ignacy, mieszkaniec Gorzowa spotkany na Bulwarze Wschodnim.

Wszystko przez to, że od kilku dni poziom wody na rzece Warcie stale się podnosi. - Stan ostrzegawczy, który wynosi 380 cm został nieznacznie przekroczony. Obecnie wynosi 386 cm i w ciągu najbliższych dni może się jeszcze podnieść. Jednak prognozy nie wskazują na to, aby miał zostać przekroczony stan alarmowy wynoszący 440 cm. Pomimo to, służby cały czas monitorują poziom wody – opowiada Ewa Sadowska-Cieślak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Zalane zostały dolne bulwary znajdujące się na Wschodniej i Zachodniej części nadbrzeża. Pod wodą jest również część błoń od strony Zawarcia.  


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości