Na Piaskach będzie oświetlenie i trakt spacerowy

23 lutego 2017, 22:13, Marcin Kluwak
źródło: Google Street View
Po burzliwej, blisko dwugodzinnej dyskusji osiedle Piaski doszło do porozumienia. Wybrano trzy inwestycje, które zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Konsultacje o BO 2018 tym razem odbyły się na osiedlu Piaski. Dyskusja trwała blisko 2 godziny, po czym uczestnicy spotkania osiągnęli konsensus. Wybrane zostały trzy inwestycje na łączną kwotę 340 tysięcy złotych.

Pierwsza zaakceptowana przez ogół inwestycja to zamontowanie lamp solarowych przy ulicy Bazaltowej. Jest to ulica Boczna od Żwirowej przy której od kilkunastu lat nie były prowadzone żadne prace. Jest to droga szutrowa, asfalt kończy się po kilkudziesięciu metrów od zjazdu ze Żwirowej. Na tej drodze i przyległych po zapadnięciu zmroku panują egipskie ciemności. Dlatego też wniosek mieszkańców o wybudowanie tam oświetlenia. Kosztować ono ma 160 tysięcy złotych Z uwagi na to, że Bazaltowa została wpisana do wieloletniego planu inwestycyjnego, który zakłada kompleksową przebudowę w roku 2023, można tam wybudować przenośne lampy solarne. Nie potrzebują one – jak sama nazwa wskazuje – zewnętrznego zasilania i można je montować praktycznie wszędzie. Lampy solarne działać będą tam do 2023 roku. Później, gdy zostanie zamontowane właściwe oświetlenie, służyć będą mieszkańcom innych ulic.Druga inwestycja to zamontowanie 5 identycznych lamp na ulicy Granitowej. 

Trzecia zaakceptowana inwestycja na osiedlu Piaski to budowa traktu spacerowo-rekreacyjnego pomiędzy ulicami Dowbora-Muśnickiego a Błotną. Chodzi o duży teren zlokalizowany tuż przy Zespole Szkół numer 21 i stawku Błotnego. Znaleźć tam ma się siłownia plenerowa i miejsce odpoczynku. Zagospodarowane mają zostać też wolne tereny w wokół szkoły i stawku. Wszystko to za 180 tysięcy złotych.  


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości