Remont Wróblewskiego jeszcze w tym roku

22 lutego 2017, 16:36, Anna Warchoł
fot. Marcin Kluwak
Ulica Wróblewskiego w Gorzowie to jedna z dróg na osiedlu Górczyn, która potrzebuje pilnego remontu. Ten rozpocznie się już w czasie wakacji. Obecnie trwają prace projektowe.

Wiele dróg w Gorzowie jest w fatalnym stanie, które remontu nie widziały od wielu lat. Jedną z nich jest ul. Wróblewskiego na gorzowskim Górczynie – oczywiście tuż obok ul. Kombatantów.

Jednak w tym roku ul. Wróblewskiego doczeka się w końcu remontu i to kompleksowego. Prace obejmą 850-metrowy odcinek od budynku nr 37 do skrzyżowania z ul. Górczyńską.

Roboty obejmą wymianę krawężników po obu stronach jezdni, wymianę nawierzchni asfaltowej, przebudowę chodników, a także przebudowę istniejących miejsc parkingowych oraz budowę zatok postojowych w rejonie żłobka i przedszkola. Całkowity koszt inwestycji to 1,8 mln zł.

Obecnie trwają prace nad dokumentacją projektową, która powinna być gotowa do końca marca. Z kolei w kwietniu magistrat planuje ogłoszenie przetargu na wybranie wykonawcy. Same prace remontowe miałyby rozpocząć się na początku lipca i zostać zakończone w grudniu tego roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości