Wiadomości

Co z boiskami dla piłkarzy? Miasto pyta mieszkańców

22 lutego 2017, 13:33, aw
Budowa dwóch boisk treningowych, to dla gorzowskich piłkarzy bardzo ważna inwestycja o którą walczyli od dłuższego czasu. Jednak na stronie Urzędu Miasta Gorzowa pojawiła się ankieta dotycząca właśnie tych boisk.

Projekt modernizacji obiektów sportowych przy ul. Olimpijskiej i Myśliborskiej zakłada budowę dwóch boisk treningowych wraz z oświetleniem, nawadnianiem, odwodnieniem oraz zbiornikiem retencyjnym. Do rozgrywek piłki nożnej zaprojektowano boiska o nawierzchni z trawy naturalnej oraz o nawierzchni z trawy syntetycznej. Obiekt udostępniony będzie dzieciom i młodzieży oraz lokalnym organizacjom sportowym.

Na inwestycję przeznaczono 5 mln zł, a przetarg na wybranie wykonawcy ma zostać ogłoszony najpóźniej do końca czerwca. Władze miast chcą na tę inwestycję uzyskać ministerialne dofinansowanie.

Jednak na stronie Urzędu Miasta Gorzowa została opublikowana ankieta, w której pojawiło się pytanie „Czy popierasz rozbudowę boisk treningowych?”. Do wyboru mamy trzy odpowiedzi - „tak”, „nie” oraz „nie mam zdania”.

Portal gorzowianin.com postanowił wyjaśnić o co chodzi z tą ankietą i jaki jest jej cel. Okazało się, że jej wynik nie będzie miał żadnego wpływu na przeprowadzenie inwestycji, a w przypadku kiedy będzie pozytywny, to może nawet pomóc.

- Przeprowadzamy tą ankietę, aby poznać opinię mieszkańców na temat tej ważnej dla środowiska sportowego inwestycji. Jednak chodzi tutaj o dodatkowe punkty podczas składania wniosku o dofinansowanie do ministerstwa sportu. Jeżeli wykażemy w ankiecie, że mieszkańcy popierają rozbudowę boisk, to wtedy dostaniemy dodatkowe punkty. Natomiast jeżeli wynik ankiety okaże się negatywny, to po prostu jej nie dołączymy do wniosku. Sprzeciw mieszkańców nie zablokuje realizacji tej inwestycji przez miasto – tłumaczyła w rozmowie z portalem gorzowianin.com Agnieszka Sokołowska z wydziału strategii miasta.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości