Wiadomości

Do Gdyni w końcu o czasie!

22 lutego 2017, 12:30, Marcin Kluwak
Gdzie jest TLK Kociewie? Przyjeżdża na czas! Od wczoraj pociąg z Gorzowa do Trójmiasta kursuje już według nowego rozkładu jazdy i zamiast 60 czy 130 minut opóźnienia przyjeżdża do Gdyni o czasie.

To oczywiście dobra informacja dla tych, którzy planują udać się kiedykolwiek w podróż do Trójmiasta. Do tej pory była to loteria – pociąg czasami wcale nie odjeżdżała, często bywało tak że w połowie trasy pasażerowie musieli przesiadać się do autobusów. Po fali krytyki w mediach i po skargach ze strony pasażerów sprawą zainteresował się Urząd Transportu Kolejowego. - Ze względu na skalę nieprawidłowości, ich uciążliwość dla pasażerów oraz szczególnie negatywny wpływ na wizerunek transportu kolejowego, Prezes UTK wezwał IC do podjęcia pilnych działań na rzecz poprawy istniejącego stanu – mówił jeszcze kilkanaście dni temu Tomasz Frankowski, rzecznik prasowy tej instytucji.

Co mógł zrobić przewoźnik? Opóźnienie tego pociągu już na starcie wynikało z opóźnienia innego pociągu, który do Gorzowa przyjeżdżał jeszcze przed odjazdem TLK Kociewie. Z TLK Uznam przetaczane były dwa wagony i lokomotywa. Oczywiście skład po nocnej podróży z Warszawy musiał być wyczyszczony – chociażby pobieżnie. Dopiero wtedy mógł ruszyć w dalsza trasę. Teraz przewoźnik ma więcej czasu na dokonanie tych czynności, jest też rezerwa czasowa na wypadek opóźnienia.

TLK Kociewie po korekcie kursuje już drugi dzień i jak donoszą pasażerowie – jest dobrze. Pierwszego dnia pociąg do Gdyni dotarł według planu, na trasie powrotnej zanotował tylko dwie minuty opóźnienia. Dzisiaj (środa, 22 lutego), mimo niewielkiego opóźnienia na trasie okazało się, że na dworcu w Gdyni zameldował się o czasie. - Od wczoraj, tj. 21 lutego, sytuacja zaczęła się normować, ponieważ zmieniliśmy godziny odjazdu pociągu TLK Kociewie. W dniu wczorajszym skład TLK Kociewie odjechał z Gorzowa zgodnie z rozkładem i również na czas dotarł do Gdyni - mówi w rozmowie z portlaem gorzowianin.com - Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity. Oby tak dalej – trzymamy kciuki za TLK Kociewie!


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości