Wiadomości

Borowskiego coraz bliżej otwarcia

17 lutego 2017, 20:13, aw
fot. Anna Warchoł
Od rana do późnego popołudnia robotnicy zajmujący się przebudową mostków na Kłodawce pracują na pełnych obrotach. Wszystko po to, aby jak najszybciej zakończyć remont. Borowskiego, to jedna z trzech inwestycji 2016 w Gorzowie, która nie została zrealizowana w terminie.

Przebudowa ul. Borowskiego to o wiele bardziej skomplikowana inwestycja, niż się wydawało. Wszystko przez przebudowę dwóch mostków na rzece Kłodawce, które przysporzyło wielu problemów nie tylko wykonawcom, ale również miastu.

Inwestycja uzyskała rządowe dofinansowanie, dlatego też miasto będzie musiało zwrócić pieniądze. Na szczęście zwrot dotyczy tylko tej części inwestycji, które nie zostanie zrealizowana w terminie – czyli władze Gorzowa będą musiały rozliczyć się z niedokończonych mostków. Oczywiście nie obędzie się również bez kar dla wykonawcy za niedotrzymanie terminu.

A termin całkowitego zakończenia prac był przesuwany kilka razy. Na początku Borowskiego miała zostać ukończona do końca listopada 2016, później była mowa o końcówce grudnia 2016. Jednak w połowie grudnia, kiedy firma Balzola Polska przystąpiła do wylewania asfaltu na skrzyżowaniu ul. Borowskiego z Dąbrowskiego i dojazdu do budynku przy Borowskiego 2a/3 – wiadomo było, że nie zdążą z budową mostków do końca roku.

Wtedy też firma zapowiedziała, że prace zakończy jeszcze przed nadejściem wiosny. Patrząc teraz na plac budowy, ten termin jest realny. Konstrukcje mostków zostały już postawione i częściowo zasypane ziemią. - Robotnicy pracują od rana do wieczora i widać ogromne postępy prac. Myślę, że zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, mostki i droga będzie gotowa do końca marca – mówi Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości