Ponad połowa kasy dla Stali Gorzów

17 lutego 2017, 15:28, Marcin Kluwak
Wiemy już ile pieniędzy trafi z budżetu miasta do poszczególnych klubów sportowych. Lwią część dotacji, bo prawie 1,4 miliona złotych, czyli 56 % zgarnie gorzowska Stal.

W tym roku pula do podziału wynosiła 2 mln 450 tys. zł. Jednak i tym razem oczekiwania klubów były znacznie większe, niż możliwości – do magistratu wpłynęło 10 wniosków na prawie 3 mln zł. Najwięcej pieniędzy otrzymała gorzowska Stal – 400 tysięcy złotych na piłkę ręczną oraz 975 tysięcy złotych na żużel. Dofinansowanie żużlowców ma zostać przeznaczone na udział klubu w rozgrywkach o drużynowe mistrzostwo Polski w sezonie 2017. Jak podaje Stal - pieniądze będa przeznaczone na szeroko rozumiane przygotowanie zawodników do zawodów i ich udział w meczach żużlowych o DMP. A także na popularyzację sportu żużlowego poprzez działania promocyjno-marketingowe. Z kolei jeżeli chodzi o piłkarzy ręcznych, to pieniądze będą przeznaczone na udział szczypiornistów Stali w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej w sezonie 2016/2017 i 2017/2018. Pozwoli to na przygotowanie i udział zawodników w rozgrywkach. Ponadto dofinansowanie przeznaczone będzie na wynajem hali, zakup sprzętu sportowego, odnowę biologiczną, wynagrodzenie dla trenera czy na stypendia dla zawodników.

800 tysięcy złotych chciał koszykarki klub z Chopina. W tym przypadku miasto przyznało dotację na poziomie 750 tysięcy złotych. Pieniądze mają być przeznaczone na pokrycie częściowych kosztów wynagrodzenia dla trenerów, pokrycie częściowych kosztów wynagrodzenia zawodniczek, wyjazdy na mecze ligowe do innych miast oraz na organizację meczów na gorzowskiej hali, a także na pokrycie częściowych kosztów licencyjno-menadżerskich.

205 tysięcy złotych dostanie AZS-AWF. Klub chciał 250 tysięcy, ale tak jak w przypadku wcześniejszy klubów – komuś trzeba było dotację „obciąć”. Jakie potrzeby ma AZS AWF? Pieniądze z miasta będą przeznaczone na przygotowanie zawodników sekcji kajakowej i wioślarskiej klubu do zawodów mistrzowskich rangi międzynarodowej i głównych zawodów mistrzostw rangi krajowej w 2017 roku. Dotacja trafi też do zawodników – wypłacana będzie w formie stypendiów.

Piłkarze Stilonu wnioskowali o 154 tysiące złotych – dostali 100 tysięcy. Za te pieniądze władze klubu chciały sfinansować rozgrywki piłkarzy w IV lidze w rundzie wiosennej sezonu 2016/2017 i rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 oraz w rozgrywkach Pucharu Polski w sezonie 2016/2017. Dofinansowanie miało pomóc też klubowi opłacić udział w rozgrywkach oraz sędziów.

O 126 tysięcy złotych zwrócili się do miasta tenisiści Gorzovii. Oni jednak mają otrzymać środki z innej puli. Natomiast brydżyści i pływacy Stilon nie spełnili wymogów uchwały dotyczącej sportu wyczynowego w Gorzowie.  


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości