Nowe MAN-y wjadą do Gorzowa

17 lutego 2017, 14:04, red
MAN-y dla Gorzowa już są gotowe do odbioru. Według nieoficjalnych informacji mają one przyjechać do naszego miasta pomiędzy 23 a 25 lutego. 15 nowiutkich autobusów jeszcze w marcu pojawi się na ulicach Gorzowa.

MAN-y jeszcze w ubiegłym roku produkowane były w podpoznańskim Tarnowie Podgórnym. Teraz cała linia produkcyjna przeniesiona została do Starachowic i tam właśnie powstały nasze nasze nowe Liony. Zgodnie ze złożoną ofertą, nowe autobusy będą całkowicie niskopodłogowe (wyposażone w rampę dla wózków), będzie to tzw. klasa MAXI o długości 12 metrów.

Będą to pojazdy 3 drzwiowe z silnikiem o mocy 319 KM. Wyposażone będą oczywiście w klimatyzację, systemem informacji pasażerskiej wizualnej oraz głosowej. Autobusy maja mieć też jedno gniazdo USB dające możliwość ładowania telefonów oraz innych urządzeń przenośnych.

Przypomnijmy, to właśnie firma MAN wygrała przetarg na dostawę 15 nowoczesnych autobusów, które wspomóc mają flotę MZK na czas największych remontów. Zgodnie z tą umową cena netto jednego autobusu, klasy MAXI, o długości w przedziale 11,5 – 12 m, zawierająca koszty leasingu na okres 6 lat to 987 285,08 zł netto, a całkowita wartość umowy - czyli 15 sztuk autobusów to kwota 14.809291,20 zł netto.

- Możliwe, że autobusy zostaną dostarczone do Gorzowa w przyszłym tygodniu. Jednak to jeszcze nie jest pewne. Potwierdzenie od firmy będę miał po weekendzie. Jeżeli nie uda się ich dostarczyć teraz, to na pewno trafią do naszego miasta na początku marca. Zależy nam na tym, aby te autobusy jeździły po Gorzowie jak najszybciej – mówił w rozmowie z portalem gorzowianin.com Roman Maksymiak, prezes gorzowskiego MZK.

Jakiego koloru będą autobusy? Po prezentacji nowej marki miasta prezydent Jacek Wójcicki zapowiedział, że do Gorzowa przyjadą już autobusy w nowych barwach miasta. Pojazdy miały mieć malowanie czerwono-szare. Tak się jednak nie stanie. - Nowe MAN-y będą miały kolor limonkowy, dokładnie taki jak Solarisy, które jeżdżą po Gorzowie od maja 2016 roku – powiedział prezes MZK.  

Fotoreportaż


1/7 MAN Lion's City

1/7 MAN Lion's City

2/7 MAN Lion's City

2/7 MAN Lion's City

3/7 MAN Lion's City

3/7 MAN Lion's City

4/7 MAN Lion's City

4/7 MAN Lion's City

5/7 MAN Lion's City

5/7 MAN Lion's City

6/7 MAN Lion's City

6/7 MAN Lion's City

7/7 MAN Lion's City

7/7 MAN Lion's City

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości