Wiadomości

Jest źle, chociaż było gorzej

16 lutego 2017, 09:53, red
Jakość powietrza w Gorzowie jest kiepska. Normy w czwartkowy poranek zostały trzykrotnie przekroczone, chociaż najgorzej w mieście było we wtorek.

Smog po raz kolejny unosi się nad miastem. Urządzenie pomiarowe zamontowane w stacji pomiarowej zlokalizowana przy ulicy Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie zanotowało w czwartek o godzinie 7 rano poziom 145 mikrogramów pyłu PM10 na metr kwadratowy powietrza. Dopuszczalna norma to 50 mikrogramów.

To bardzo zły wynik i jakość powietrza w Śródmieściu Gorzowa pozostawia wiele do życzenia. A trzeba pamiętać o tym, że przez dwa lata prowadzenia programu KAWKA Zakład Gospodarki Mieszkaniowej zlikwidował ponad 2,2 tys. pieców kaflowych, które odpowiedzialne są za zanieczyszczanie powietrza. Bo nie każdego stać na kupienie dobrej jakości węgla i palił w swoim piecu czym popadnie. Dlatego program likwidacji pieców powinien być przeprowadzany w całym mieście. 

Jednak dzisiejszy wynik, to nic w porównaniu z tym z wtorku 14 lutego z godz. 19 – wtedy stacja pomiarowa zanotowała aż 316 mikrogramów pyłu PM10 na metr kwadratowy powietrza. To wynik taki sam, jak np. w Krakowie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości