Jedna za milion, milion za jedną [wideo]

14 lutego 2017, 15:22, red
fot. Anna Warchoł
Około 100 osób zgromadziło się na Starym Rynku w Gorzowie, aby wziąć udział w akcji "Nazywam się Miliard" i wspólnie zatańczyć przeciw przemocy seksualnej wobec kobiet.

Po raz piąty w Gorzowie została zorganizowana akcja „Nazywam się Miliard”, która porusza trudny społecznie temat przemocy wobec kobiet. Uczestnicy akcji poprzez taniec chcą zwrócić uwagę na problem gwałtów na randkach. w gorzowskiej akcji wspólnie zatańczyła młodzież z kilku szkół wraz z nauczycielami.

- Ta akcja jest bliska mi oraz moim uczennicom, ponieważ same jesteśmy kobietami i stanowczo sprzeciwiamy się przemocy seksualnej. Na świecie nie mówi się głośno o takich problemach, dlatego potrzebne są tego typu wydarzenia. My brałyśmy w niej udział już drugi rok z rzędu – opowiada Beata Sowińska, nauczycielka z Zespołu Szkół nr 6 w Gorzowie.

Do akcji włączyła się również Agnieszka Łuczyk, nauczycielka z Zespołu Szkół nr 21 w Gorzowie, która przyprowadziła na plac aż 25 swoich uczennic. - Ważne jest, aby już od najmłodszych lat uświadamiać, że przemoc jest zła. Chcemy swoją obecnością tutaj pokazać, że sprzeciwiamy się temu – podkreśla nauczycielka.

Tego samego zdania są Wiktoria i Klaudia, uczennice z ZS nr 21. Dziewczyny tłumaczyły, że „Nazywam się Miliard”, to akcja dobra dla wszystkich kobiet, ponieważ wszystkie razem wyrażają swój manifest wobec przemocy.

Akcja „Nazywam się Miliard” odbywa się co roku 14 lutego, w miastach na całym świecie. Co istotne, wszędzie tańczy się do tej samej piosenki – dokładnie taki sam układ.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x