Wiadomości

Kostrzyńska zostanie w całości wyremontowana

13 lutego 2017, 17:13, aw
fot. Marcin Kluwak
Wielki remont ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie ruszy już wiosną tego roku. Jak się okazuje, władze miasta chcą, aby ulica została przebudowana na całej długości – dlatego też szukają wykonawcy, który zajmie się remontem kilkusetmetrowego odcinka drogi.

Przebudowa ul. Kostrzyńskiej na 3-kilometrowym odcinku od Placu Słonecznego do węzła S3, to najważniejsza inwestycja drogowa w tym roku. Jednak mały skrawek wylotówki na Kostrzyn zostałby nieruszony. A ten kto ma okazję pojechać drogą wojewódzką w tamtym kierunku – wie, w jak fatalnym stanie jest jezdnia.

Dlatego też władze Gorzowa postanowiły, że ul. Kostrzyńska zostanie wyremontowana na całym odcinku – to oznacza, że prace obejmą również 677-metrowy odcinek od węzła z drogą ekspresową S3 do granicy miasta.

W tym celu miasto szuka firmy, która zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej oraz uzyska pozwolenie na przebudowę na danym odcinku. W ramach inwestycji zostanie przebudowana jezdnia, zostanie wykonane odwodnienie drogi i kanalizacja deszczowa oraz zostaną udrożnione przydrożne rowy. Zostaną również przebudowane przepusty oraz zjazdy. Oczywiście nie zabraknie nowego chodnika i ścieżki rowerowej.

Firma, która zostanie wybrana będzie musiała przeprowadzić również inwentaryzację drzew i krzewów oraz wyznaczyć, które ze 116 drzew należy usunąć. Co istotne, wykonawce w trakcie prac projektowych dotyczących przebiegu drogi i pozostałej infrastruktury ma się kontaktować z zespołem do spraw zieleni w celu ograniczenia drzew do wycinki.

Prace na tym odcinku Kostrzyńskiej ruszą najprawdopodobniej w przyszłym roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości