Wiadomości

Marzenie numer 7 000 dla Filipa z Gorzowa

13 lutego 2017, 12:01
14-letni Filip, podopieczny Fundacji Mam Marzenie, chciał polecieć na tygodniową wycieczkę do Hiszpanii. Jego marzenie udało się spełnić i chłopiec na początku lutego spędził siedem dni na Teneryfie. W ten właśnie sposób Fundacja Mam Marzenie spełniła 7000. marzenie.

Fundacja Mam Marzenie spełnia pragnienia dzieci w wieku 3 – 18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Jednym z podopiecznych fundacji, którego marzenie udało się spełnić jest 14-letni Filip. Jego największym pragnieniem była tygodniowa wycieczka do Hiszpanii. Na początku lutego jego marzenie spełniło się. Wraz ze swoją mamą, chłopiec spędził siedem wspaniałych i ciepłych dni na Teneryfie. Marzenie było szczególne: to już 7000. marzenie, które udało się spełnić Fundacji Mam Marzenie przez trzynaście lat działalności w Polsce.

– Filip wrócił z wyjazdu zmęczony, ale niezwykle szczęśliwy. Chłopiec po powrocie do domu opowiada o podróży samolotem, pięknych widokach, także tych roztaczających się z wulkanu. Filip pasjonuje się przyrodą, więc był pod ogromnym wrażeniem delfinów i innych zwierząt żyjących na wyspie. Oglądał orki i codziennie kąpał się w basenach i oceanie. Z punktu widzenia wolontariusza to niesamowite zobaczyć radość na twarzy Marzyciela, słuchać opowieści o tym, co danego dnia najbardziej zachwyca dziecko. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w realizacji marzenia Filipa, w szczególności firmie Itaka, która w znacznej mierze przyczyniła się do spełnienia tego marzenia – mówi Joanna Grzybiak, wolontariuszka gorzowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

Fundacja Mam Marzenie istnieje już ponad 13 lat. Marzenia podopiecznych fundacji udaje się spełnić dzięki pracy wolontariuszy oraz zaangażowaniu życzliwych osób. Obecnie liczba spełnionych marzeń przekroczyła 7 000! Jednak wiele marzeń nadal czeka na spełnienie. Na stronie internetowej www.mammarzenie.org, można znaleźć wszystkie informacje o spełnionych i oczekujących na spełnienie marzeniach oraz w jaki sposób można wspomóc działalność fundacji.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości