Wiadomości

Dzieci największym problemem numeru 112

11 lutego 2017, 13:50, red
Codziennie wojewódzkie centrum powiadamiania ratunkowego odbiera około tysiąc telefonów, z czego prawie 800 to alarmy fałszywe lub po prostu głupie żarty. Wśród dzwoniących na 112 są dzieci czy też osoby nietrzeźwe.

Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego działa w Gorzowie od grudnia 2013 roku i doskonale się sprawdza. Obecnie w WCPR pracuje 36 operatorów – na jednej 12-godzinnej zmianie jest ich sześciu.

Codziennie na numer 112 dzwoni średnio blisko tysiąc osób. W większości przypadków są to zgłoszenia fałszywe - operatorzy obierają około 770 takich telefonów. Po co najczęściej ludzie dzwonią na numer alarmowy?

Bardzo często zdarzają się natrętne dzieci, które dzwonią po kilkaset razy w ciągu jednej służby. Dzieje się tak, kiedy rodzice wyjmują z telefonu kartę SIM i dają komórkę dziecku do zabawy. Wtedy jedyny numer pod jaki można zadzwonić, to jest właśnie 112. Tak było również kilka dni temu – na numer alarmowy dzwonił co chwilę chłopiec, który bawił się telefonem. Zadzwonił do WCPR prawie tysiąc razy.

Pod numer alarmowy dzwonią również osoby pijane i agresywne. Oczywiście pojawiają się również telefony nietypowe - z pytaniem o pomoc drogową, zamówienia taksówki, sprawdzeniem pogody, podaniem PINu czy też zamówieniem pizzy.

Z kolei pozostałe telefony, to połączenia które ratują ludzkie życie – zgłoszenia pożarów, wypadków czy też prób samobójczych.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości