Wiadomości

Sześć nowych rond powstanie w mieście

10 lutego 2017, 11:51, aw
fot. Marcin Kluwak
W ciągu najbliższych dwóch lat w Gorzowie przybędzie kilka nowych skrzyżowań o ruchu okrężnym. Dzięki temu nasze miasto jest drugie w Polsce pod względem liczby rond.

Plany inwestycyjne na najbliższe lata w Gorzowie są imponujące, jeżeli chodzi o remonty i rozbudowę dróg. Jak się okazuje, projekty wielu inwestycji zakładają budowy nowych rond.

Obecnie w Gorzowie znajdują się 23 ronda - począwszy od tego niewielkiego ronda koło galerii Askana na skrzyżowaniu ul. Orląt Lwowskich i Kopernika, poprzez nowo wybudowane na skrzyżowaniu ul. Fabrycznej i Towarowej czy też mini rondo na skrzyżowaniu Okulickiego i Kombatantów.

Pod względem liczby rond, Gorzów zajmuje obecnie drugie miejsce w Polsce. Na pierwszym jest Rybnik, gdzie znajdują się 34 skrzyżowania o ruchu okrężnym. Dzięki kolejnym inwestycjom nasze miasto zbliży się do Rybnika, bo w planach jest budowa sześciu nowych rond w ciągu najbliższych dwóch lat.

Dwa ronda mają zostać wybudowane przy ul. Myśliborskiej - pierwsze rondo powstanie na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej z ul. Chorwacką – ta droga docelowo będzie wiodła na osiedle, które ma powstać za Media Markt i OBI. W ubiegłym roku zostały tam sprzedane działki pod budownictwo mieszkalne. Z kolei drugie rondo zostanie wybudowane na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej i Dobrej – docelowo ma się łączyć ze zjazdem z węzła S3.

Kolejne dwa ronda powstają już przy ul. Kostrzyńskiej przy zjeździe z węzła S3. W budowie jest również rondo na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Walczaka. Natomiast jeszcze w tym roku ruszą prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Orląt Lwowskich.

To tylko projekty o których wiemy. Nie wykluczone, że skrzyżowań o ruchu okrężnym będzie w Gorzowie jeszcze więcej.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości