Tanie działki do wzięcia wiosną

10 lutego 2017, 08:38, red
Do sprzedaży terenów budowlanych w Gorzowie za bezcen zostało przeznaczonych 108 działek. Na początek chętne osoby będą mogły kupić ziemię przy ul. Pełczyckiej, Granicznej i Kowalskiego.

Od samego początku władze miasta chwalą się programem „Tania działka budowlana” i przekonują, że to pozwoli zatrzymać gorzowian przed ucieczką do pobliskich miejscowości i tam budowania domków jednorodzinnych. - W wydziale gospodarki nieruchomościami i majątku dzwoni telefon za telefonem. A kolejne osoby dopytują o program – mówi Stanisława Sztuka z wydziału gospodarski nieruchomościami i majątku.

Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Majątku

Łącznie do sprzedaży przeznaczono 108 działek położonych w czterech kompleksach przy ulicach: Pełczyckiej, Granicznej, Rodła – Kowalskiego oraz Ludowej. Działki posiadają regularny kształt, położone są na płaskim terenie, w obszarach zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

- Dla wszystkich tych kompleksów obowiązują miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, które przeznaczają działki na cele budownictwa mieszkaniowego jednorodzinnego, wolnostojącego i określają szczegółowy sposób ich zagospodarowania – podkreśla Sztuka.

Kompleks przy ul. Pełczyckiej – obejmuje 6 działek o pow. od 885 m2 do 1.290 m2 z bezpośrednim dostępem do drogi publicznej, uzbrojonych bezpośrednio wzdłuż działek w sieć energetyczną i wodociągową. Sieć kanalizacji sanitarnej przewidziana jest do realizacji w latach 2018-2020, sieć gazowa istniejąca w ul. Szczecińskiej i przyległej ul. Koszalińskiej.

Kompleks przy ul. Granicznej – obejmuje 28 działek o pow. od 625 m2 do ok. 2.920 m2. Kompleks położony jest w odległości ok. 3 km od centrum miasta. Uzbrojenie istniejące w ul. Granicznej to sieć wodociągowa, energetyczna, gazowa oraz w części kanalizacja sanitarna. Uzbrojenie pozostałych działek wymaga budowy infrastruktury w drogach dojazdowych oraz budowy kanalizacji sanitarnej tłocznej. Czas niezbędny na realizację infrastruktury, wskazany przez gestorów sieci, to od 8 do 16 miesięcy, licząc od momentu podpisania przez inwestora umowy przyłączeniowej.

Kompleks przy ul. Rodła-ul. Kowalskiego – obejmuje 35 działek o pow. od 744 m2 do 1.353 m2. Pełne uzbrojenie obejmujące sieć energetyczną, wodociągową, kanalizacji sanitarnej oraz w części gazowej – zlokalizowane jest w ul. Kowalskiego. Uzbrojenie pozostałych działek w ul. Rodła wymaga budowy infrastruktury. Według gestorów sieci, czas niezbędny na ich realizację to od 8 do 16 miesięcy, licząc od momentu podpisania przez inwestora umowy przyłączeniowej.

Kompleks przy ul. Ludowej – obejmuje 39 działek o pow. od 1.000 m2 do 2.500 m2. Uzbrojenie działek wymaga budowy infrastruktury, która znajduje się w ul. Ludowej w odległości 150 m – sieć gazowa i 250 m – sieć wodociągowa i energetyczna. Według zarządcy sieci, czas niezbędny na realizację infrastruktury to od 8 do 16 miesięcy, licząc od momentu podpisania przez inwestora umowy przyłączeniowej.

Na początek do sprzedaży wystawiono siedem działek – przetarg odbędzie się na przełomie kwietnia i maja.

Najtaniej możemy kupić dwie działki o powierzchni 628 metrów kwadratowych przy ul. Granicznej - cena wywoławcza w przetargu to 29 tys. zł za działkę. Kolejno jest do wyboru działka o powierzchni 885 m. kw. przy ul. Pełczyckiej za 41,6 tys. zł i o powierzchni 1291 m. kw za 58,5 tys. zł. Natomiast przy ul. Kowalskiego można kupić teren o powierzchni 966 m. kw. za 47 tys. zł, 1103 m. kw. za 51 tys. zł i 1353 m. kw. za 63 tys. zł.

Osoby, które kupią działkę w ramach programu będą musiały spełnić następujące warunki: rozpocząć budowę domu w ciągu 2 lat, zgłosić budynek do użytkowania i do opodatkowania podatkiem od nieruchomości, a następnie w terminie do 4 lat zameldować się i zamieszkać. Po spełnieniu powyższych warunków nabywcy nieruchomości będą mogli wykupić na własność działkę oddaną w użytkowanie wieczyste z zastosowaniem 75% bonifikaty od ceny sprzedaży.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości