Wiadomości

Mniej bezdomnych w Gorzowie

9 lutego 2017, 10:04, aw
fot. KWP
Kilkanaście osób bezdomnych mniej, niż dwa lata temu - to wynik nocnego liczenia bezdomnych, które zostało przeprowadzone w środowy wieczór w mieście. W liczeniu brali udział policjanci, straż miejska, pracownicy socjalni i mieszkańcy.

W środowy wieczór 8 lutego w Gorzowie odbyło się nocne liczenie bezdomnych. To akcja, która przeprowadzana jest co dwa lata w całej Polsce.

Określenie liczby osób bezdomnych jest niezbędne do poznania obecnej skali bezdomności w kraju, jak i w miastach wojewódzkich. Informacje te pozwalają opracować gminom strategie rozwiązywania problemów społecznych, w tym zdecydować o liczbie noclegowni czy schronisk dla osób bezdomnych.

W Gorzowie w liczeniu bezdomnych wzięło udział ponad 50 osób, które zostały podzielone na 17 patroli. W każdym z nich byli policjanci, straż miejska, pracownicy centrum zarządzania kryzysowego, pracownicy ośrodków pomocy społecznej i gorzowianie. W działaniach uczestniczyło też 6 strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie.

Patrole sprawdzały wszystkie miejsca, gdzie mogły przebywać osoby bezdomne – noclegownie, ogrzewalnie, szpitale, zakłady karne, izby wytrzeźwień oraz przede wszystkim pustostany i altany działkowe.

- Podczas kontroli osoby bezdomne były poproszone o wypełnienie ankiety, w której znalazły się pytania o wiek, przyczyny bezdomności oraz to czy korzystają w jakikolwiek sposób z pomocy społecznej. Szczegółowe wyniki będą znane w przyszłym tygodniu. Wtedy też dowiemy się czy jest więcej bezdomnych kobiet czy mężczyzn – opowiada Justyna Pawlak, dyrektor Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Jeżeli chodzi o wynik, to obecnie na terenie Gorzowa przebywa 189 bezdomnych. To o kilkanaście osób mniej, niż w 2015 roku. Wtedy w mieście było ponad 200 bezdomnych.  


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości