Wiadomości

By rowerzystom jeździło się lepiej

9 lutego 2017, 09:53, aw
fot. Marcin Kluwak
W tym roku w Gorzowie zaplanowano dwie inwestycje skierowane wyłącznie do miłośników jazdy na rowerze. Chodzi o przebudowę ścieżki rowerowej przy ul. Podmiejskiej i budowę nowej trasy wzdłuż Szczecińskiej.

„System ścieżek rowerowych w Gorzowie” to program dzięki któremu w naszym mieście w ciągu 2017 i 2018 roku powstanie łącznie ponad 4,5 km całkowicie nowych dróg rowerowych, a 2,9 km ścieżek doczeka się przebudowy. Na realizację tych inwestycji miasto wyda ponad 5,3 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 4,5 mln zł.

W tym roku prace zostaną przeprowadzone przy ul. Szczecińskiej i Podmiejskiej. Jeżeli chodzi o ul. Szczecińską, to tam powstanie zupełnie nowa ścieżka rowerowa od granic miasta do skrzyżowania z ul. Mosiężną. Łącznie zostanie wybudowane 1525 metrów trasy dla rowerzystów. Koszt to ponad 1,045 mln zł.

Z kolei na Podmiejskiej ścieżki rowerowe zostaną przebudowane po obu stronach jezdni na odcinku od ronda Sybiraków do ulicy Podmiejska Boczna – zmodernizowane zostanie 1727 metrów drogi rowerowej.

Przetargi na obie inwestycje zostaną ogłoszone najpóźniej do końca czerwca, tak aby prace można było rozpocząć jeszcze w wakacje i zakończyć w tym roku.

Z kolei 2018 roku, to prace przy ul. Piłsudskiego, Aleja Ks. Andrzejewskiego, Roosevelta oraz Kazimierza Wielkiego w zakresie budowy nowej i przebudowy istniejącej ścieżki rowerowej. A także przy ul. Walczaka, gdzie powstanie 2560 metrów nowej ścieżki rowerowej od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do ronda Gdańskiego.

Jak podkreślają władze miasta - celem głównym projektu jest poprawa mobilności miejskiej oraz promocja i ukierunkowanie się na zdrowy tryb życia i zastąpienie samochodu rowerem. Ponadto budowa i modernizacja dróg rowerowych jest elementem tworzenia spójnej sieci ścieżek rowerowych, które zwiększą atrakcyjność komunikacji turystycznej w Gorzowie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości