Pierwsze tanie działki dla gorzowian

2 lutego 2017, 14:45, aw
Siedem działek budowlanych w Gorzowie do wzięcia. Miasto opublikowało listę terenów w ramach programu tania działka. Na początek, chętne osoby będą mogły kupić ziemię w trzech lokalizacjach.

Program „tania działka budowlana” ma polegać na oddaniu w użytkowanie wieczyste działki gruntu pod budowę domu jednorodzinnego. Oddanie w użytkowanie wieczyste nastąpi w drodze przetargu nieograniczonego na 99 lat. Pierwsza opłata z tytułu oddania działki gruntu w użytkowanie wieczyste wynosić będzie 15% ceny działki wylicytowanej w przetargu i płatna będzie przed zawarciem umowy notarialnej.

Miasto przeznaczyło 100 nieruchomości do sprzedaży w ramach programu. Na początek kupić będzie można jedną z siedmiu działek, które oferuje miasto. A jest w czym wybierać, bo na liście są tereny zróżnicowane cenowo i metrażowo.

Najtaniej możemy kupić dwie działki o powierzchni 628 metrów kwadratowych przy ul. Granicznej - cena wywoławcza w przetargu to 29 tys. zł za działkę. Kolejno jest do wyboru działka o powierzchni 885 m. kw. przy ul. Pełczyckiej za 41,6 tys. zł i o powierzchni 1291 m. kw za 58,5 tys. zł. Natomiast przy ul. Kowalskiego można kupić teren o powierzchni 966 m. kw. za 47 tys. zł, 1103 m. kw. za 51 tys. zł i 1353 m. kw. za 63 tys. zł.

Osoby, które kupią działkę w ramach programu będą musiały spełnić następujące warunki: rozpocząć budowę domu w ciągu 2 lat, zgłosić budynek do użytkowania i do opodatkowania podatkiem od nieruchomości, a następnie w terminie do 4 lat zameldować się i zamieszkać. Po spełnieniu powyższych warunków nabywcy nieruchomości będą mogli wykupić na własność działkę oddaną w użytkowanie wieczyste z zastosowaniem 75% bonifikaty od ceny sprzedaży.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości