Wiadomości

Przystanek Gorzów Wschód ruszy już za 3 miesiące

31 stycznia 2017, 18:48, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Przystanek Gorzów Wschód ma być gotowy już za trzy miesiące. Wtedy tam kończyć będą bieg pociągi jadące od Krzyża. Pod koniec kwietnia zostanie zamknięta dla ruchu kolejowego estakada kolejowa.

- Pasażerowie za trzy miesiące skorzystają z nowego przystanku w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Teatralnej. To jeden z efektów modernizacji kolejowej estakady w tym mieście. Gruntowną odnowę ponad dwukilometrowego obiektu za 111 mln zł prowadzą PKP PLK – czytamy na portalu rynek-kolejowy.pl

Zima nie wstrzymuje wykonawcy. Na placu budowy przy Teatralnej wciąż coś się dzieje. Jak informuje branżowy portal rynek-kolejowy.pl, obecnie jest wznoszona ściana oporowa dla konstrukcji peronu. Nowy przystanek, wstępnie nazywany Gorzów Wielkopolski Wschód (nazwa jest ustalana z władzami miasta), zostanie wyposażony w czytelne oznakowanie, wiatę, oświetlenie i ławki. - Podróżni będą z niego korzystać nie tylko w trakcie modernizacji estakady- czytamy na portalu. Stacja o nazwie Gorzów Wielkopolski Wschód na stałe wpisze się w układ komunikacyjny miasta. To pozwoli mieszkańcom północno-wschodniej części Gorzowa na łatwiejszy dostęp do sieci kolejowej.

Portal informuje też, jak będzie wyglądać w najbliższej przyszłości komunikacja kolejowa w naszym mieście. Na nowym przystanku przy ul. Teatralnej będą kończyły i rozpoczynały bieg pociągi jadące z kierunku Krzyża. W kierunku zachodnim – w stronę Kostrzyna – obsługa podróżnych będzie prowadzona ze stacji Gorzów Wielkopolski. Dla pasażerów kontynuujących podróż pomiędzy nowym przystankiem i dworcem w Gorzowie (około 2 km), np. w podróży z Krzyża do Kostrzyna, będzie zapewniona zastępcza komunikacja autobusowa.

Wciąż nie wiadomo gdzie będą dojeżdżać pociągi PKP Intercity. Pewne jest, że zmiana czoła pociągu (kierunku jazdy) nie będzie możliwa na nowo budowanym przystanku. W tym miejscu nie ma jak przetoczyć lokomotywy. Na oficjalnych plakatach PKP PLK (czyli właściciela infrastruktury kolejowej) – od 20 kwietnie Górki Noteckie. Tam miałyby kończyć i rozpoczynać bieg pośpieszne pociągi jeżdżące do tej pory na trasie Krzyż – Gorzów. Problem ten nie dotyczy autobusów szynowych, czyli pociągów spółki Polregio (dawne Przewozy Regionalne), gdyż zmiana kierunku jazdy jest możliwa w każdej chwili – maszynista musi tylko przejść do kabiny znajdującej się pod drugiej stronie pojazdu.

Fotoreportaż


1/5 Gorzów Wielkopolski Wschód - budowa

1/5 Gorzów Wielkopolski Wschód - budowa

2/5 Gorzów Wielkopolski Wschód - budowa

2/5 Gorzów Wielkopolski Wschód - budowa

3/5 Gorzów Wielkopolski Wschód - budowa

3/5 Gorzów Wielkopolski Wschód - budowa

4/5 Gorzów Wielkopolski Wschód - budowa

4/5 Gorzów Wielkopolski Wschód - budowa

5/5 Gorzów Wielkopolski Wschód - budowa

5/5 Gorzów Wielkopolski Wschód - budowa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości