Wiadomości

Powietrze w Gorzowie będzie jeszcze czystsze

27 stycznia 2017, 13:23, aw
fot. gorzow.pl
W tym roku projekt Kawka wkracza w ostatni, trzeci etap. Dzięki temu, z 69 budynków znikną piece kaflowe i poprawi się jakość powietrza w Śródmieściu. Obecnie trwa procedura przetargowa.

Aż 132 tony pyłów mniej tylko w Śródmieściu Gorzowa - to efekt programu KAWKA, który realizowany jest od dwóch lat w Gorzowie. Chodzi o likwidację pieców kaflowych i przyłączeniu jak największej liczby mieszkań do sieci ciepłowniczej. W ten sposób władze Gorzowa chcą ograniczyć emisję pyłów i poprawić jakość powietrza w centrum i Śródmieściu miasta.

Przez dwa lata prowadzenia programu Kawka Zakład Gospodarki Mieszkaniowej zlikwidował ponad 2,2 tys. pieców kaflowych. Obecnie do miejskiego ciepłociągu przyłączonych jest 171 budynków.

2017 rok, to ostatni etap projektu, w którym zlikwidowane zostaną piece w 69 budynkach znajdujących się przy ul. Jagiełły, Drzymały, Mieszka I, Słowackiego, Dąbroskiego, Krasińskiego, Mickiewicza, Kosynierów Gdyńskich i Wyszyńskiego.

Do ogłoszonego przez ZGM przetargu zgłosiły się trzy firmy. - Oferty są dużo tańsze, niż zakładaliśmy. Obecnie trwa analizowanie zgłoszeń i wybór najkorzysniejszej oferty – komentuje Paweł Jakubowski, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Co istotne, wszystkie trzy firmy są z Gorzowa. A wymianą pieców kaflowych na kaloryfery chce się zająć: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Sanbud, Instalhouse oraz PUH Sanitar Jan Kordacz.

Według ogłoszenia o zamówieniu prace powinny zakończyć się do 15 sierpnia 2017 roku – tak, aby jesienią mieszkańcy mogli już korzystać z centralnego ogrzewania.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości