Wiadomości

Znamy datę Dni Gorzowa 2017!

25 stycznia 2017, 12:22, Anna Warchoł
fot. Dawid Nowakowski
W tym roku święto miasta będzie trwało również trzy dni. Jednak motywem przewodnim i najważniejszym wydarzeniem podczas świętowania będzie 760-lecie nadania praw miejskich.

Prezydent Jacek Wójcicki po objęciu władzy w mieście reaktywował Dni Gorzowa, co pokazało że miasto tętni życiem, a mieszkańcy chcą się dobrze bawić.

W 2015 i 2016 roku nadwarciańskie błonia i bulwary odwiedzały tysiące gorzowian oraz gości z całego regionu. Co oczywiste, z roku na rok apetyty rosną i wszyscy oczekują jeszcze lepiej zorganizowanej imprezy, znakomitych wykonawców oraz wielu ciekawych imprez towarzyszących.

Tak ma być w tym roku. Wszystko przez to, że Gorzów obchodzi 760-lecie nadania praw miejskich, które przypada na 2 lipca.

Z tej okazji tegoroczne Dni Gorzowa odbędą się w dniach 30 czerwca, 1 i 2 lipca. - Z racji tego, że mamy 760-lecie miasta, to chcemy hucznie obchodzić Dni Gorzowa. Musimy dobrze przemyśleć, jak zorganizować święto miasta, aby było wyjątkowe i pokazało Gorzów z jak najlepszej strony. Oczywiście szczegóły dotyczące artystów poznamy dopiero na wiosnę – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Główna scena, co stało się już tradycją zostanie rozstawiona na nadwarciańskich błoniach przy moście żelaznym. Jednak mała scena może stanąć w zupełnie innym miejscu. Wszystko przez utrudnienia i remonty, jakie będą w mieście. Oczywiście trzeba pamiętać, że w tym czasie będzie trwał remont estakady kolejowej, co w dużej mierze wyłączy bulwary z organizowania imprezy. - Mamy harmonogramy od PKP i wiemy, że w tym czasie będą tam prowadzone prace. Dlatego też musimy dobrze przemyśleć, jak zorganizować Dni Gorzowa. Jeszcze nie wiemy czy uda nam się postawić scenę na Bulwarze Wschodnim. Jeżeli prace przy estakadzie to uniemożliwią, to mała scena zostanie rozstawiona na wschodniej części błoni nadwarciańskich, tam gdzie w poprzednich latach funkcjonowała plaża miejsca i było rozstawione wesołe miasteczko – tłumaczy prezydent Wójcicki.

Teraz tylko pozostaje nam czekać na to, kto wystąpi podczas tegorocznych Dni Gorzowa. Portal gorzowianin.com, jak zawsze będzie starał się docierać do tych informacji jako pierwszy i podawać je na gorąco.

Pozostaje również kwestia kosztów organizacji tej imprezy. W 2015 miasto wydało 450 tys. zł, a w 2016 roku był to 1 mln zł – 400 tys. zł z budżetu miasta, reszta kwoty uzyskana od sponsorów. Pytanie czy w 2017 roku przekroczymy 1 mln zł?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości