Wiadomości

Ponad 4 tys. przestępstw w mieście

24 stycznia 2017, 18:42, aw
fot. Anna Warchoł
Policjanci z Gorzowa chwalą się dobrymi wynikami, jednak wcale nie jest tak różowo jak podają. Według komisji bezpieczeństwa miniony rok nie był taki bezpieczny, bo na terenie miasta doszło do ponad 4 tys. przestępstw.

We wtorkowe popołudnie do gorzowskich mediów trafił policyjny komunikat, który wychwalał skuteczność Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. Według danych podanych przez funkcjonariuszy - ograniczono ilość przestępstw ogólnych i kryminalnych na terenie powiatu gorzowskiego. A aż 75 procent gorzowian i mieszkańców powiatu czuje się bezpiecznie

Natomiast portal gorzowianin.com dotarł do sprawozdania z działalności komisji bezpieczeństwa i porządku za 2016 rok, które pokazuje że w samym Gorzowie w minionym roku wcale nie było tak bezpiecznie.

Tylko w 2016 roku na terenie Gorzowa odnotowano 4 tys. przestępstw, z tego zatrzymano aż 330 pijanych kierowców. Jakie były najniebezpieczniejsze miejsca w mieście? Jeżeli ktoś myślał, że było to osiedle Słoneczne lub Zawarcie, to bardzo się pomyli. Według raportu największa przestępczość została odnotowana w rejonie centrum, osiedlu Staszica i na Górczynie.

W porównaniu dla lat ubiegłych wzrosła liczba kolizji i wypadków drogowych oraz ilość ofiar śmiertelnych. Najwięcej zdarzeń było spowodowanych przekroczeniem prędkości oraz nieostrożnością osób pieszych. Tylko w 2016 roku na terenie Gorzowa doszło do 95 potrąceń pieszych, w których 5 osób zginęło, a 35 zostało rannych.

Radny Artur Andruszczak podczas posiedzenia komisji pytał się Stanisława Panka, komendanta MKP jakie są przyczyny zwiększonej ilości wypadków i ofiar śmiertelnych na terenie Gorzowa. - Zwiększona liczba wypadków spowodowana jest prawdopodobnie sporą ilością remontów ulic w mieście oraz tymczasowymi zmianami organizacji ruchu drogowego na potrzeby remontów. Kierowcy nie patrzą na znaki i jeżdżą na pamięć. Natomiast ofiary śmiertelne, to głównie ofiary wypadków na odcinku drogi ekspresowej S3 w granicach administracyjnych miasta - odpowiedział komendant Panek.

Oczywiście tego w oficjalnym komunikacie od policji nie przeczytamy, ponieważ nikt nie lubi mówić o sobie źle, tylko zawsze pokazywać się w pozytywnym świetle.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości