Wiadomości

Zobacz jak będzie wyglądał Kwadrat [zdjęcia]

19 stycznia 2017, 10:27, aw
Wiemy już jak będzie wyglądać jedna z pierwszych inwestycji związanych z gorzowską rewitalizacją. Plac Nieznanego Żołnierza, lepiej znany gorzowianom jako Kwadrat, jeszcze w tym roku doczeka się przebudowy.

Na przełomie sierpnia i września 2016 r. wspólnie z mieszkańcami i projektantami gorzowscy urzędnicy zastanawiali się, jak powinien wyglądać „Kwadrat”, jeden z najbardziej znanych miejskich placów.

- Szukaliśmy najlepszych rozwiązań dla tego miejsca, tak by aranżacja tego miejsca była przyjazna zarówno dla seniorów, rodziców i dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych, mieszkańców najbliższej okolicy jak i wszystkich gorzowian, którzy odwiedzają centrum - mówi Anna Bonus – Mackiewicz, dyrektor biura konsultacji społecznych i rewitalizacji.

Na odnowionym placu pojawią się m.in. miejsce na plenerowe wydarzenia kulturalne, fontanna w centralnej części placu, plac zabaw dostosowany dla różnych grup wiekowych, wielopoziomowe siedziska, strefa odpoczynku ze stolikami, nowe oświetlenie oraz ławki i kosze na śmieci. Przebudowane zostaną alejki a zabytkowa toaleta będzie wyremontowana. Lokalizacji natomiast nie zmieni pomnik 2 Armii Wojska Polskiego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości