Wiadomości

Gorzowianie podarowali blisko 300 tysięcy dla WOŚP!

16 stycznia 2017, 13:10, Marcin Kluwak
fot. Anna Warchoł
Blisko 300 tysięcy złotych łącznie zebrały trzy sztaby WOŚP podczas niedzielnego finału w Gorzowie. To nowy rekord – w ubiegłym roku zebrano 199 tysięcy.

W naszym mieście były trzy sztaby – w gastronomiku, klubie u Szefa oraz w gimnazjum numer 9. Na ulicach pojawiło się blisko 500 wolontariuszy. W odróżnieniu od poprzednich lat – tym razem w Gorzowie zorganizowano tylko jedną scenę – w centralnym punkcie miasta. I to było dobre posunięcie, bo plac przed sceną nie świecił pustkami i zawsze coś się działo.

- Zebraliśmy 161 tys. zł. Przed rokiem było to 107 tys. zł – mówiła w wywiadzie dla portalu Onet.pl szefowa sztabu w klubie „u Szefa”. To właśnie Marta odpowiadała za licytacje na scenie zlokalizowanej tuż przy katedrze. - Tam udało się sprzedać serce robione na drutach wielkości 4 na 4 metry. Poszło za 500 zł. Kombinezon Bartka Zmarzlika sprzedano za 1600 zł. Deser, który zrobi prezydent miasta, wylicytowano na 2,5 tys. zł. Pieniądze dla tego sztabu zbierało 220 wolontariuszy – wylicza portal Onet.

Jak informuje portal, 60 wolontariuszy z gimnazjum numer 9 zebrało 44 tys. zł. Przed rokiem było to 26 tys. zł. Ponad 71 tysięcy złotych zebrali za to wolontariusze z gorzowskiego Gastronomika. Szkoła kolejny rok z rzędu angażuje się w WOŚP.  


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości